Patrycja Bereznowska wygrała bieg Portugal 281 Ultramarathon, który odbył się Beira Baixa. Polka w ciągu 41 godzin i 10 minut pokonała dystans 281 km i zajęła pierwsze miejsce w kategorii kobiet i trzecie w klasyfikacji Open. Wynik, który osiągnęła to nowy rekord imprezy.

Biegacze zmagali się także z wysoką temperaturą. Po 41 godzinach na metę wpadła pierwsza kobieta i była to Patrycja Bereznowska.

Zwycięzcą wśród mężczyzn został Portugalczyk Vitor Rodrigues, który na mecie zameldował się około dwie godziny wcześniej.

Bieg w Beira Baixa to pierwsza taka impreza w Portugalii na dystansie ultra w czasie pandemii koronawirusa.

Ultramaratończycy wystartowali w czwartek, 23 lipca. W zawodach wzięło udział około 100 biegaczy. Na starcie pojawili się zawodnicy nie tylko z Portugalii ale też z Hiszpanii, Włoch i Polski.

Źródło: biegowe.pl