Kornelia Lesiewicz poprawiła w niedzielę o ponad sekundę rekord Polski juniorek w biegu na 400 m. Niespełna 18-letnia zawodniczka pewnie zdobyła złoty medal mistrzostw kraju U-20 w Toruniu. Czas 52,97 jest lepszy od minimum PZLA na halowe mistrzostwa Europy (4-7 marca).

Wynik Lesiewicz był ozdobą ostatniego dnia mistrzostw Polski U-20. To także najlepszy w tym roku rezultat w Polsce wśród specjalistek od 400 m i najlepszy w tym roku wynik w Europie wśród juniorek.

Poprzedni halowy rekord Polski w tej kategorii wiekowej w hali należał od 2009 roku do Anny Kiełbasińskiej (SKLA Sopot). Dwa lata temu wynik 54,16 wyrównała Paulina Zielińska (MKS Agros Chełm). Niedzielny rezultat Lesiewicz jest o 1,19 s lepszy. Wśród mężczyzn w Arenie Toruń triumfował Patryk Grzegorzewicz (MKS-SMS Victoria Racibórz) – 47,92.

Złoty medal na dystansie 3000 m wywalczyła Oliwia Wawrzyniak (OŚ AZS Poznań) z niezłym czasem 9.28,46.

Swój nieprzeciętny talent potwierdził Krzysztof Różnicki. Zawodnik GKS Cartusia Kartuzy pewnie zdobył tytuł juniorskiego mistrza Polski w biegu na 800 m. Uzyskał dobry czas 1.49,77, ale w tym sezonie biegał już szybciej.

Tytuły na 200 m wywalczyli Marta Zimna (LUKS Orkan Września) – 24,27 i Marcin Koralewski (KS Stal LA Ostrów Wlkp.) – 21,51.

Dobrą dyspozycję potwierdził w biegu płotkarskim na 60 m (płotki 99 cm) Jakub Szymański (SKLA Sopot) wygrywając czasem 7,75. W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła płotkarka KS AZS AWF Kraków Weronika Nagięć – 8,40.

Złoto w skoku wzwyż trafiło do zawodnika CWZS Zawisza Bydgoszcz SL. Mateusz Kołodziejski pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,15.

Równocześnie do mistrzostw Polski U-20 — od piątku — odbywały się w Arenie Toruń MP U-18. W tej samej hali od 4 do 7 marca zaplanowane są halowe mistrzostwa Europy – najważniejsza impreza lekkoatletyczna zimowej części sezonu.