Diamentowa Liga w Lozannie mimo rozegrania jednej konkurencji skoku o tyczce stał na wysokim poziomie. Wśród mężczyzn wygrał Armand Duplantis z wynikiem 6,07 m. To najlepszy tegoroczny rezultat na świecie.

To była wiadomość dla zebranych kibiców, że po skoku na 6,07 m będzie atak na rekBubbcbświata. Szwed atakował wysokość 6,15, ale po pierwszej nieudanej próbie postanowił zrezygnować z dwóch pozostałych. Niestety zbyt długo trwał konkurs i w Lozannie było bardzo ciemno, aby skakać dalej. 

„To były wspaniałe zawody – otoczenie, kibice, warunki do skakania. Sam (Kendricks – PAP) dzisiaj bardzo mi pomógł w uzyskaniu tak dobrego wyniku, bo obaj się nakręcaliśmy. Zrezygnowałem z dalszego skakania, bo było za ciemno. Czułem, że to zbyt duże ryzyko i nie chciałem go podejmować. Czułem, że jestem w stanie dziś skoczyć 6,15, ale czasami trzeba zrezygnować z takich zamiarów, bo zdrowie jest najważniejsze” – skomentowł Duplantis.

Jedynym Polakiem był Paweł Wojciechowski. Skoczył 5,62 i zajął ósme miejsce.

„Ciągle walczę jeszcze z rozbiegiem i wynik jaki uzyskałem nie jest taki zły, choć wiem, że stać mnie na znacznie wyższe skakanie. Przede mną jeszcze cztery mityngi i mam nadzieję, że pokażę jeszcze lepszą dyspozycję” – powiedział.

Duplantis jest rekordzistą świata w skoku o tyczce. W lutym jako pierwszy zawodnik w historii pokonał 6,18. Było to jednak w hali. Na stadionie najlepszy wynik należy do Ukraińca Siergieja Bubki i od 1994 roku wynosi 6,14.

Konkurs stał na wysokim poziomie i mężczyzn ponieważ po raz pierwszy dwóch zawodników przekroczyło granicę sześciu metrów. Drugi Amerykanin Sam Kendricks uzyskał 6,02.

W skoku o tyczce kobiet zwyciężyła Szwedka Angelica Bengtssson – 4,72.

Wyniki konkursów skoku o tyczce:

Mężczyźni 

1. Armand Duplantis (Szwecja) – 6,07

2. Sam Kendricks (USA) – 6,02

3. Thiago Braz (Brazylia) – 5,72

…………………………………

8. Paweł Wojciechowski (Polska) – 5,62

Kobiety

1. Angelica Bengtssson (Szwecja) – 4,72

2. Holly Bradshaw (W. Brytania)  – 4,64

3. Angelica Moser (Szwajcaria) – 4,64

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.