Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio rozpoczęła się rywalizacja na welodromie. Dzisiaj byliśmy świadkami zmagań sprintu drużynowego kobiet w ramach kolarstwa torowego.

Polskie zawodniczki w składzie Łoś i Karwacka wzięły udział w trzech biegach. W wyścigu eliminacyjnym zajęły 6. miejsce. W drugim swoim biegu musiały jednak uznać wyższość Holenderek, ale w pojedynku o siódme miejsce pokonały Ukrainki.

Mistrzostwo Olimpijskie obroniły Chinki! Po zwycięstwie nad polskimi kolarkami reprezentantki Holandii walczyły o brązowy medal Igrzysk Olimpijskich. Ich rywalkami była reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, której czas z pierwszej rundy nie wystarczył do walki o złoto. W wyścigu o najniższy stopień podium to Rosjanki okazały się lepsze, i z czasem 32,252 pokonały Holenderki! Niemiecka ekipa awansowała do finału pokonując Ukrainki z czasem 31,905. Ich rywalkami okazały się być reprezentantki Chin, które z czasem 31,804 pokonały Litwinki, ustanawiając tym samym nowy rekord świata!

W finałowej walce Chinki były lepsze o 85 tysięcznych sekundy (31,895) od niemieckich zawodniczek (31,980). Oprócz finałowych zmagań sprinterek obserwowaliśmy również biegi kwalifikacyjne w wyścigach na dochodzenie kobiet oraz mężczyzn. Pierwsza runda odbędzie się jutro!