Joanna Jóźwik jako jedyna z Polek zakwalifikowała się do półfinału biegu na 800 m igrzysk olimpijskich w Tokio. Zajęła trzecie miejsce w swojej serii eliminacyjnej, uzyskując ogólnie 23. czas 2.01,87. Odpadły Angelika Sarna i Anna Wielgosz.

BIEG NA 800 METRÓW

Sarna miała czas 2.02,18 i zajęła czwarte miejsce w swoim biegu, a 29. ogólnie. Z kolei Wielgosz była w swojej serii szósta, a wynik 2.03,20 dał jej 36. pozycję.

Półfinały odbędą się w sobotę, finał – we wtorek.

RZUT DYSKIEM

Piotr Małachowski, dwukrotny srebrny medalista olimpijski w rzucie dyskiem, oraz Bartłomiej Stój nie zakwalifikowali się do finału igrzysk w Tokio. Bliżej awansu był Stój, który w eliminacjach uzyskał 62,84 m, co dało mu 14. miejsce. W finale wystąpi 12 zawodników.

25-letniemu zawodnikowi pochodzącemu ze Stalowej Woli zabrakło do awansu tylko 10 centymetrów.

38-letni Małachowski zajął 15. lokatę z wynikiem 62,68 m. Najdalej rzucił Szwed Daniel Stahl – 66,12 m. Poza nim nikt nie przekroczył granicy 66 metrów.

Małachowski zdobył srebrne medale olimpijskie w Pekinie (2008) i w Rio de Janeiro (2016). Dyskobol z Żuromina zapowiadał, że start w Tokio będzie jego pożegnaniem z wyczynowym sportem.