Poniedziałek przyniósł kolejne trzy dekoracje w gimnastyce sportowej. Zawodnicy otrzymali medale w skoku, ćwiczeniach wolnych oraz na obręczach.

Dzień rozpoczęła rywalizacja panów na obręczach. Tam najlepsi okazali się dwaj Chińczycy. Yang Liu pokonał Hao You o 0,2 punktu, zyskując nad rywalem w poprawności wykonania ćwiczenia. Na podium do dwóch Azjatów dołączył Grek, Eleftherios Petrounias, ze stratą 0,1 do srebrnego medalu.

Po tej rywalizacji przyszła kolej na kobiety, które walczyły w ćwiczeniach wolnych. Tam po złoty krążek sięgnęła Amerykanka Jade Carey z notą 14,366. Za nią ze stratą 0,166 punktu znalazła się Włoszka Vanessa Ferrari. Brąz zdobyła Mai Mukarami z Japonii, która minimalnie pokonała Rosjankę Angelinę Melnikovą.

Bardzo zacięta rywalizacja o mistrzostwo miała natomiast miejsce w ostatnich zawodach dnia – skoku mężczyzn. Nowym mistrzem olimpijskim został tam Koreańczyk Jeahwan Shin, jednak bardzo blisko pokonania go był Denis Abliazin z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Trzecie miejsce na podium okupował natomiast Ormianin, Artur Davtyan.