Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki. To pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio.

Biało-czerwone przez większą część dystansu zajmowały trzecie miejsce, ale na ostatnich 500 metrach wyprzedziły słabnące Niemki. Chinki wygrały z ogromną przewagą 6,23 sekundy nad Polkami. Na trzeciej pozycji finiszowały Australijki.

Pięć lat temu podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro kobieca czwórka podwójna zajęła trzecie miejsce, ale w nieco zmienionym składzie: Monika Ciaciuch (obecnie Chabel), Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald (obecnie Sajdak), Joanna Leszczyńska.

Startujący w wioślarskiej czwórce bez sternika Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski i Mateusz Wilangowski wygrali finał B i zajęli siódme miejsce w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Polacy, aktualni mistrzowie świata, wyraźnie wyprzedzili osady Kanady, Szwajcarii i RPA.

Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski zajęli szóste miejsce w olimpijskim finale wioślarskich dwójek podwójnych. Triumfowali Francuzi przed Holendrami i Chińczykami.

Biało-czerwoni od początku wyścigu płynęli na piątej pozycji, a na finiszu zostali wyprzedzeni przez osadę Szwajcarii. Polacy na mecie zanotowali czas 6.09,17 i stracili do Francuzów 8,84 sekundy.

Monika Chabel, Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz i Maria Wierzbowska zajęły szóste miejsce w olimpijskim finale czwórek bez sterniczki. Zwyciężyła Australia przed Holandią i Irlandią.

Płynące na skrajnym, szóstym torze Polki nie liczyły się w stawce i praktycznie od początku płynęły na ostatniej pozycji. Australijki wygrały pewnie, a o trzecie miejsce do ostatnich metrów walczyły Irlandki z Brytyjkami. Ostatecznie to osada z Irlandii wywalczyła brązowy medal.

Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański zajęli czwarte miejsce w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Triumfowali Holendrzy przed Wielką Brytanią i Australią.

Polacy przez długi czas utrzymywali się na trzeciej pozycji, ale na finiszu minimalnie lepsi okazali się Australijczycy. Biało-czerwoni brązowy medal przegrali zaledwie o 0,3 sekundy.

Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski startujący w wioślarskiej dwójce podwójnej wagi lekkiej nie awansowali do finału A igrzysk olimpijskich w Tokio. Polacy zajęli w półfinale czwarte miejsce i popłyną w finale B. Zwyciężyli Niemcy przed Urugwajem i Czechami.

Polacy szansę na awans do najlepszej szóstki regat olimpijskich stracili praktycznie na ostatnich 500 metrach, kiedy to dali się wyprzedzić Czechom. W czwartek powalczą w finale B, czyli o miejsca 7-12.