Kanadyjkarka Dorota Borowska awansowała bezpośrednio do półfinału olimpijskiej rywalizacji w C1 200 m. Polka wygrała swój wyścig eliminacyjny igrzysk w Tokio.

25-letnia Borowska nieco została na starcie, ale szybko odrobiła dystans i zwyciężyła bez kłopotów. Uzyskała czas 47,655, wyprzedzając o 0,322 s Węgierkę Kincso Takacs, która również awansowała bezpośrednio do półfinału na 200 metrów.

Zawodniczka z Nowego Dworu Mazowieckiego jest w tej konkurencji mistrzynią Europy.

„W Tokio chcę powalczyć o złoty medal” – powiedziała po swoim triumfie w imprezie, która odbyła się w czerwcu w Poznaniu.