Piotr Lisek skoczył o tyczce 5,80 m i zdobył brązowy medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Toruniu. To jego czwarty krążek tej imprezy w karierze. Wygrał rekordzista świata Szwed Armand Duplantis – 6,05, a srebro wywalczył Francuz Valentin Lavillenie – 5,80.

Lisek miał bardzo trudny sezon. Gdy zaczynały się zawody, on leczył kontuzję.

„Dlatego podwójnie się cieszę. Ten miesiąc przerwy wyprowadził mnie z równowagi, ale udało się wrócić na przyzwoity poziom” – ocenił.

Siódme miejsce w finale zajął mistrz Europy z 2016 roku Robert Sobera – 5,50. W eliminacjach odpadł Paweł Wojciechowski.

Szwed Duplantis trzykrotnie nieudanie atakował własny rekord świata.