Katarzyna Kawa wygrywa jak na razie z Kateryną Kozłową, ale ich mecz nie mógł zostać dokończony dziś z powodu zapadającego zmierzchu. Na korcie w Gdyni nie ma dostatecznego oświetlenia, by grać po zniknięciu słońca.

Kawa gra swój najlepszy tenis w 2021 roku. To nie ulega wątpliwości. Dziś również nie szło jej najgorzej. Pierwszego seta wygrała po wyrównanej walce z Ukrainką. Kozłowa serwowała nawet na zdobycie pierwszej partii, ale Polka zdołała ją przełamać na 5-5, a chwilę później wygrać dwa gemy i zgarnąć pierwszego seta. Drugi został przerwany przy wyniku 3-3. Na razie bliżej występu w półfinale jest Kawa, ale czy uda jej się przejść Kozłową, przekonamy się jutro w godzinach popołudniowych.