Za nami pierwszy pojedynek w finałowej rywalizacji w ramach tegorocznej EBL. Ostrowianie, którzy wrócili z europejskich podbojów, okazali się jednak gorsi od zielonogórzan. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw.

Pierwsza część spotkania nie zapowiadła rozstrzygnięcia na korzyść Zastalu. To Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski dobrze weszła w mecz i to ta drużyna schodziła zwycięska z parkietu zarówno po pierwszej, jak i po drugiej kwarcie. Jak się później okazało 9 punktów przewagi przed drugą połową, było bardzo niewielkim zapasem.

Ekipa z Zielonej Góry z nawiązką odrobiła straty już w trzeciej kwarcie. Natomiast w ciągu ostatnich dziesięciu minut tylko przypieczętowała swój triumf. Ostatecznie Enea Zastal BC Zielona Góra wygrała stosunkiem 89:75 nad rywalami.

Zastal do wygranej poprowadził Kris Richard, który rzucił dziś 23 punkty.