To pierwszy mecz wygrany przez Igę w turnieju rangi WTA na korcie trawiastym. Mimo że w decydującym secie było już 1-4 dla rywalki, Polka potrafiła odrobić straty i pokazać, kto jest lepszą tenisistką.

Heather Watson (65.) 1-2 (3-6, 7-6, 5-7) Iga Świątek (9.)

Pierwszy set rodem z rozgrywek ATP. Panowie przyzwyczaili nas, że u nich ciężej o przełamanie serwisu przeciwnika niż u pań. Ta partia wyglądała jednak podobnie jak w męskich zmaganiach. Pewnie wygrywane gemy serwisowe przez obie zawodniczki były do pewnego czasu. Raz pomyliła się Watson, co wykorzystała Iga i wyszła na prowadzenie w setach 1-0.

W drugim secie zawodniczki raz się nawzajem przełamały. Koniec końców doszło do tie-breaku, w którym górą była Brytyjka.

Trzeci set to ogromne emocje. Droga z piekła do nieba. Watson już dwa razy przełamała Igę i zmierzała po zwycięstwo z wynikiem 4-1 w gemach. Wtedy do głosu doszła Świątek. Wygrała kolejne cztery gemy i na tablicy wyników widniało 4-5. Brytyjka wyrównała, ale następne dwa gemy przegrała i musiała uznać wyższość dziewiątej rakiety świata.

Pary 1/8 finału:

• Aryna Sabalenka (4.) – Alison Riske (31.)
  • Shelby Rogers (47.) – Camila Giorgi (75.)
  • Bianca Andreescu (7.) – Anett Kontaveit (27.)
  • Viktorija Golubic (72.) – Belinda Bencic (11.)
  • Jelena Ostapenko (43.) – Ons Jabeur (24.)
  • Daria Kasatkina (34.) – Iga Świątek (9.)
  • Cori Gauff (23.) – Anastasija Sevastova (61.)
  • Jelena Rybakina (21.) – Elina Switolina (5.)

Już za pięć dni rusza Wimbledon, na którym zobaczymy co najmniej dwóch Polaków (Iga Świątek, Hubert Hurkacz), a kolejni mogą się dostać do turnieju przez kwalifikacje.

Autor: Dawid Lampa