Dobra postawa Polek na halowym mityngu w Düsseldorfie. Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan zajęły w swoich biegach drugie miejsca. Najlepszy czas osiągnęła Holenderka Lisanne de Witte. Biało-Czerwone osiągnęły minima na HMŚ, które jednak w tym roku się nie odbędą.

Lekkoatleci rozpoczęli 2020 rok na 15. Mityngu w niemieckim Düsseldorfie organizowanego w ramach World Indoor Tour. W rywalizacji na Arena-Sportpark udział wzięło 12 zawodników z Polski. Wśród nich były Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan, które wystartowały w biegu na 400 metrów.

Pod nieobecność Amerykanek i Jamajek do grona najgroźniejszych rywalek Biało-Czerwonych zaliczano: Szwajcarka Lea Sprunger i Holenderka Lisanne de Witte – jak się później okazało – bardzo słusznie.

Justyna Święty-Ersetic startowała w pierwszym biegu. Przez większą część dystansu Polska prowadziła, jednak na ostatniej prostej musiała uznać wyższość de Witte (52.30 – rekord życiowy na hali). Ostatecznie zawodniczka AZS-AWF Katowice była druga, a jej czas (52.49) okazał się lepszy od minimum na Halowe Mistrzostwa Świata w chińskim Nankinie. Niestety, zawody te, z powodu epidemii koronawirusa zostały odwołane i przeniesione na przyszły rok.

W drugiej grupie oglądaliśmy Igę Baumgart-Witan, która także zajęła drugie miejsce. Zwyciężyła wspomniana Lea Sprunger (52.50). Polka z czasem 52.74 również pobiła minimum HMŚ.