Czarne Sosnowiec w finale Pucharu Polski pokonały 1-0 TME UKS SMS Łódź. To ich drugie trofeum w tym sezonie, po wygraniu ligi.

W finale, rozgrywanym na stadionie Polonii Warszawa, zmierzyły się dwie najlepsze ekipy sezonu 20/21 – mistrzynie i wicemistrzynie Polski.

Mecz od początku do końca był bardzo wyrównany. Do siatki, po uderzeniu z rzutu karnego, wynik spotkania otworzyły jednak zawodniczki z Sosnowca. Jedenastkę pewnie wykonała Martyna Wiankowska.

W 72. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzała Alicja Materek. W ostatnich minutach meczu piłkarki z Łodzi grały więc w przewadze. Nie udało się im jednak strzelić wyrównującej bramki. Najbliżej były w doliczonym czasie gry, ale kapitalną paradą po strzale z rzutu wolnego popisała się Anna Szymańska.

Czarne Sosnowiec do wygrania ligi dołożyły zatem zwycięstwo w Pucharze Polski. To ich pierwszy triumf w tych rozgrywkach od 2002 roku. Za zwycięstwo do kasy klubu wpłynęło 400 tysięcy złotych.

Czarne Sosnowiec 1-0 TME UKS SMS Łódź

Bramka: Martyna Wiankowska (k., 25’)

Autor: Patryk Stysiński