Zdaniem włoskiego dziennikarza Nicoli Shiry, Christian Eriksen postanowi wykorzystać trwające jeszcze tydzień okno transferowe na zmianę klubowych barw. Jego nowym pracodawcą ma być Inter Mediolan.

Wraz z rozpoczęciem się nowych rozgrywek Premier League wszyscy przecierali oczy ze zdumienia, że Christian Eriksen nie zdołał zmienić klubowych barw. Niemal każdy wróżył duńczykowi transfer do zdecydowanie mocniejszej drużyny od Tottenhamu, jednak jak się okazało, nic z tego nie wyszło. Od końca zeszłego sezonu pomocnik był łączony z między innymi Realem Madryt, i mimo że ostatecznie nie stał się jednym z Królewskich, wcale nie wykluczono takiego transferu w przyszłości. Biorąc pod uwagę ten fakt, bardzo zaskakująca okazała się informacja, że zawodnik najprawdopodobniej zdecyduje się na podpisanie kontraktu z Interem Mediolan. Zdaniem Nicoli Shiry, kwota transferu miałaby opiewać wokół wartości zaledwie 20 milionów euro, co na obecne warunki rynku wydaje się być śmieszną sumą. Duży wpływ ma na nią jednak wygasająca latem umowa 27-latka z Kogutami. Istotny natomiast może okazać się zapisek w umowie zapewniający londyńskim włodarzom dodatkowe bonusy, o których na chwilę obecną niewiele wiadomo. Zarobki piłkarza w nowej drużynie wzrosną do 10 milionów euro za rok gry, a kontrakt będzie obowiązywać go do 2024 roku.

zdjęcie: calciomercato.com

Zobacz również: Powrót Platiniego do świata piłki nożnej!

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Wyznawca piłki nożnej od dziewiątego roku życia. Fanatyk FC Barcelony, ligi hiszpańskiej oraz reprezentacyjnych rozgrywek.