Caroline Garcia okazała się najlepsza podczas turnieju WTA w Warszawie. Francuzka w finale pokonała Anę Bogdan 6:4,6:1.

Pierwszy set był bardzo nerwowy z obydwu stron. Dwukrotnie swój serwis traciła Garcia, a aż trzykrotnie przegrywała swoje gemy serwisowe Rumunka i ostatecznie to Francuzka wygrała 6:4. Druga partia to już popis gry bardziej utytułowanej Garcii, która okazała się lepsza w drugim secie 6:1 i wygrała cały mecz 6:4,6:1.

Dla 28-latki to dziewiąty tytuł w karierze oraz drugi w tym roku. Dzięki tej wygranej Garcia przesunie się na 32. miejsce w rankingu WTA. Finalistka, Ana Bogdan w najnowszym notowaniu wróci do pierwszej setki rankingu i będzie zajmować 79. pozycję.

Po odpadnięciu Igi Świątek polscy kibice liczyli, że chociaż w grze podwójnej tytuł zostanie w naszych rękach. Niestety, Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska uległy w finale parze Danilina i Friedsam 10-5 w super tiebraku.