fot. Dominic Alves / Wikimedia Commons

Koniec weekendu nie oznacza końca emocji z Premier League. W poniedziałkowy wieczór na Wyspach Brytyjskich zmierzą się ze sobą dwa zespoły z dolnej połowy tabeli ligi angielskiej – rozpędzone Brighton & Hove Albion i zdziesiątkowane Crystal Palace.

Strony dzisiejszego pojedynku na Falmer Stadium w tabeli dzielą jedynie trzy punkty – o tyle Crystal Palace wyprzedza Brighton. „Mewy” są jednak w fantastycznej formie. W lidze nie przegrały od 13 stycznia, pokonując po drodze między innymi Tottenham i Liverpool. Co prawda tydzień temu piłkarze Grahama Pottera zremisowali z Aston Villą, ale na pewno będą chcieli podtrzymać serię pięciu domowych meczów bez porażki. Crystal Palace natomiast potrzebuje zdobyć punkty, aby złapać oddech i zrobić kolejny krok w stronę utrzymania w lidze – obecnie „Orły” znajdują się jedynie siedem punktów nad strefą spadkową.

W ostatnich trzech pojedynkach między tymi zespołami dwukrotnie padł remis, ale rok temu na Falmer Stadium to Crystal Palace zdobyło trzy punkty, co na pewno pozytywnie nastawia przyjezdnych przed tym meczem. Zadanie jednak nie będzie łatwe – kadra „Orłów” nie wygląda najlepiej. W meczu z Brighton zabraknie między innymi Wifreda Zahy, Jamesa McArthura, Mamadou Sakho czy Wayne’a Hennesey. Po stronie „Mew” wygląda to zdecydowanie przyjemniej: jedynie trzech piłkarzy jest kontuzjowanych.

Pojedynek między Brighton a Crystal Palace rozpocznie się już o godzinie 21. Słuchać relacji z tej rywalizacji będzie można w kanale 1. Radia Gol. Poprowadzą ją Tomasz Nabiałkowski i Bartosz Pająk. Zapraszamy!

Autor: Adam Wojtowicz

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.