Sezon biegowy dobiegł końca. Najważniejsze rozstrzygnięcia już za nami. Zwieńczeniem zimy 20/21 były biegi pościgowe kobiet (30km) i mężczyzn (50km) w szwajcarskim Engadynie.

Wśród pań triumfowała dziś Heidi Weng. Norweżka uwinęła się na trasie w niecałe półtorej godziny i dojechała do mety jako pierwsza. Tuż za nią uplasowała się Szwedka Ebba Andersson. Podium dopełniła Rosjanka – Julia Stupak. Czwarte miejsce przypadło Amerykance – Jessice Diggins. Nie rozpacza ona jednak z powodu braku podium, gdyż dało jej to zwycięstwo w klasyfikacji „małej Kryształowej Kuli” – za biegi dystansowe. Diggins wygrała też całą klasyfikację generalną w tym sezonie. Najlepszą sprinterką została Słowenka – Anamarija Lampić.

Pierwszy triumf w sezonie w rywalizacji mężczyzn zaliczył Simen Hegstad Krueger. Walkę o zwycięstwo stoczył dziś z Hansem Christerem Holundem i Jensem Burmanem. Wyprzedził obu zawodników o bardzo niewiele. Holunda o 1,2 sekundy, a Burmana o raptem trzy. Szóste miejsce zajął Aleksander Bolszunow, który wyruszał na trasę jako pierwszy po wczorajszym zwycięstwie. Rosjanin na zakończenie sezonu odebrał Kryształową Kulę – swoją drugą z rzędu.

W dzisiejszym biegu startował jeden Polak – Dominik Bury uplasował się na 54. miejscu.

Autor: Dawid Lampa