Magda Linette niestety poniosła porażkę w półfinale Australian Open z  Aryną Sabalenką. Białorusinka w finale w Australii zmierzy się z Jeleną Rybakiną. 

W pierwszym półfinale Australian Open w Melbourne zmierzyły się Jelena Rybakina z Wiktorią Azarenką. 23-letnia Kazaszka, który wygrała w zeszłym roku Wimbledon w dwóch setach rozprawiła się z rywalką 7:6(7:4), 6:3. Odzyskała panowanie nad sobą w nerwowej końcówce pierwszego seta, po czym pewnie zdominowała drugiego. – To były inne warunki. Nie mogłam grać agresywnego tenisa – wspomniała Azarenka. 

Pogromczyni Igi Świątek zdominowała 33-letnią Białorusinkę szybkim serwisem. Skromna Rybakina, dzięki fantastycznej postawie w Australii awansuje w końcu do czołowej “10” rankingu WTA. – Mam duże doświadczenie z Wimbledonu i chcę przyjść na kort i cieszyć się chwilą – podkreśla 23-latka, która urodziła się w Moskwie, ale reprezentuje Kazachstan od 2018 roku, ze względu na lepsze warunki finansowania.

Następnie przyszedł na czas na oczekiwany pojedynek Magdy Linette z rozstawioną z piątką Wiktorią Sabalenką. Poznanianka zaczęła od szybkiego przełamania i w następnym gemie obroniła swój serwis. Jednak Polska tenisistka została sama przełamana i starcie niezwykle się wyrównało. W decydującym gemie, wyższość Białorusinki była już nie do podważenia. 

W drugiej odsłonie Magda Linette została już całkowicie zdominowana przez Sabalenkę, która sama straciła dwa gemy i zameldowała się zasłużenie do finału, w którym w sobotę zagra z Jeleną Rybakiną. Bez wątpienia to wielki sukces Polski, która będzie już bliska czołówki tenisowego świata i oby 30-latka dalej sprawiała niespodzianki w turniejach.

Półfinały Australian Open 2023:  

  • Jelena Rybakina (Kazachstan) – Wiktoria Azarenka (Białoruś) 7:6(7:4), 6:3 
  • Magda Linette (Polska) – Aryna Sabalenka (Białoruś) 6:7(1:7), 2:6
UDOSTĘPNIJ