Jako pierwsi w półfinale siatkarskich Mistrzostw Europy zameldowali się Serbowie. Obrońcy tytułu mistrzowskiego nie mieli łatwej przeprawy w starciu z Holendrami. Decydujące fragmenty setów rozstrzygali jednak na swoją korzyść i w półfinale zmierza się ze zwycięzcą meczy NiemcyWłochy.

Holandia – Serbia 0:3 (23-25, 20-25, 25-27)

Kolejny mecz ćwierćfinałowy to było wielkie wydarzenie dla polskich kibiców. Biało-czerwoni zmierzyli się z Rosjanami. Pierwszy set to niemal idealna gra siatkarzy trenowanych przez Vitala Heynena. Druga partia zakończyła się grą na przewagi, w której lepsi okazali się Polacy. W trzecim secie nasi siatkarze potwierdzili bardzo dobra dyspozycje i zameldowali się w półfinale Mistrzostw Europy. Rywalem Polaków będzie zwycięzca jutrzejszego ćwierćfinału Słowenia – `Czechy

Polska – Rosja 3:0 (25-14, 26-24, 25-19)

Źródło: eurovolley.cev.eu

Autor: Mateusz Gajda

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.