Za nami pierwszy mecz siatkarek Chemika Police w Lidze Mistrzyń. Na inaugurację fazy grupowej podopieczne Jacka Nawrockiego pewnie pokonały ekipę Nyiregyhazy 3:0 (25:11, 25:13, 25:14).

Zwycięstwo Chemika Police w spotkaniu z węgierskim zespołem było niejako obowiązkiem polskiej drużyny, która przed meczem była stawiana na pozycji zdecydowanego faworyta. Przewidywania te okazały się trafione, bowiem zawodniczki Chemika Police od początku pierwszego seta dominowały i udowadniały swoją wyższość. Zwycięstwa w setach do 11, 13 oraz 14 pokazują, iż poziom ekipy mistrza Polski to zdecydowanie wyższa półka niż możliwości najlepszej węgierskiej drużyny ubiegłego sezonu w kobiecej siatkówce.

Zwycięstwo Chemika Police w starciu z Nyiregyhazą to już szósta z rzędu wygrana drużyny mistrza Polski. Jak na tę chwilę siatkarki Chemika, oprócz zwycięskiego rozpoczęcia zmagań w Lidze Mistrzyń, zajmują pierwsze miejsce w tabeli TAURON Ligi.

Kolejnym rywalem Chemika Police w fazie grupowej Ligi Mistrzyń będzie serbska drużyna ŽOK Ub, która w swoim pierwszym meczu w europejskich rozgrywkach przegrała z zespołem Conegliano (Włochy) 3:0.