Czwartek to tradycyjnie dzień rozgrywania spotkań trzeciej rundy turniejów rangi ATP 1000. Nie inaczej było w Rzymie, gdzie wyłoniono dziś składy ćwierćfinałów.

Na korcie centralnym do ćwierćfinału w dwóch setach awansowali Alexander Zverev, Jannik Sinner i Novak Djokovic. Niemiec rozprawił się z Alexem de Minaurem 6:3,7:6(5). Podobnym wynikiem zakończyło się starcie Sinnera z Filipem Krajinovicem. Włoch zwyciężył 6:2,7:6(6). Djokovic oddał tylko cztery gemy Wawrince wygrywając 6:2,6:2. Szwajcar jednak na pewno miło będzie wspominał imprezę w Rzymie.

W sesji wieczornej Rafael Nadal zmierzył się z Denisem Shapovalovem. Pierwszy set zapowiadał łatwe zwycięstwo Hiszpana, ponieważ oddał rywalowi tylko jednego gema. W drugiej partii Kanadyjczyk objął prowadzenie 3:0, jednak chwilę potem je stracił, aby znów przełamać Nadala przy stanie 6:5 i wygrać seta. W trzecim secie odezwały się problemy Rafy ze stopą i od stanu 2:3 już tylko Shapovalov wygrywał gemy z kulejącym Nadalem. Fani Hiszpana na pewno są zaniepokojeni zdrowiem swojego idola przed najważniejszą dla niego imprezą sezonu, czyli Roland Garros.

Na pozostałych kortach do najlepszej ósemki po dwóch setach awansowali Auger-Alliasime i Ruud. Trzech partii potrzebowali natomiast Tsitsipas i Garin, który jest jedynym nierozstawionym zawodnikiem na tym etapie imprezy.

Jutro dzień ćwierćfinałów. Na korcie centralnym zobaczymy spotkania Sinner – Tsistsipas, Shapovalov – Ruud. W sesji wieczornej Novak Djokovic zmierzy się z Felixem Auger-Alliasimem. Na korcie Grandstand o 11.00 Zverev stoczy pojedynek z Garinem.