Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału WTA w Rzymie. Polka w czwartek pokonała Wiktorię Azarenkę w dwóch setach (6:4), (6:1).

20-latka z Raszyna rozbiła kolejną rywalkę w 1/8 finału WTA 1000 w Rzymie. Początek meczu z Azarenką nie potoczył się według scenariusza Świątek i w pewnym momencie przegrywała 0:3. Potem nastąpiła zmiana i nasza tenisistka odrobiła straty. Oddała jeszcze jedenego gema i pierwszy set zakończył się wygraną Igi 6:4.

Utytułowana przeciwniczka z Białorusi w drugiej odsłonie nie była w stanie przeciwstawić się skutecznej Polce. Polka zdemolowała rywalkę 6:1 i tym samym osiągnęła 25. zwycięstwo z rzędu. W ćwierćfinale zmierzy się z Kanadyjką Biancą Andreescu, która w 2019 triumfowała w US Open. Przypomnijmy, iż Świątek broni mistrzowskiego tytułu we Włoszech i jest na dobrej drodze, by dalej śrubować wyjątkową serię.