Hubert Hurkacz nie zagra w wielkim finale turnieju ATP 1000 w Paryżu. Polak po trzysetowej batalii przegrał z Novakiem Djokoviciem 6-3, 0-6, 6-7.

Po zwycięstwie w ćwierćfinale z Jamesem Duckworthem, Polak zapewnił sobie miejsce w najlepszej ósemce, która na koniec sezonu rozegra ostatni turniej w obecnym sezonie w Turynie. Cel więc został zrealizowany, jednak niezła gra Hurkacza pozwalała na rośnięcie apetytu, w kontekście sięgnięcia po tytuł w Paryżu. Wiadomo było jednak, że nie będzie łatwo, gdyż o paryski finał Polakowi przyszło mierzyć się z Novakiem Djokoviciem.

Pierwszego seta pewnie rozpoczął Hubert Hurkacz, który wygrał otwierającego gema przy swoim serwisie. Obaj zawodnicy bez problemu radzili sobie z serwisem, wygrywając przy tym kolejne gemy na swoje konto. Kluczowym momentem był ten przy stanie 3:4 w gemach dla Polaka. Wówczas serwował Djoković, a świetną grą popisał się Hurkacz, przełamując swojego rywala. Wrocławianin dopiął swego i zwyciężył premierowego seta 6:3.

Drugi set to koncertowa gra Novaka Djokovica, który od samego początku wyglądał zdecydowanie lepiej, aniżeli w pierwszej partii. Serb pewnie wygrywał gemy, w których serwował, a także przełamywał serwis Hurkacza raz po raz. Polak zaczął popełniać niewymuszone błędy, co pomogło rankingowej „1 wygrać seta bez straty gema. 6:0.

Trzecia partia to prawdziwa laurka dla męskiego tenisa. Obaj zawodnicy walczyli o każdą piłkę, wymiany były niezwykle intensywne i długie. Lepiej wiodło się jednak Serbowi, który przy stanie 2:1 przełamał serwis Hurkacza, a następnie obronił swoje podanie. Kiedy już miało wydawać się, że Djoković doprowadzi do końca spotkania, Hurkaczowi udało się odrobić przełamanie i wrócić do żywych. Spotkanie rozstrzygnąć musiał tie-break. W nim, po fantastycznej walce, zwycięzcą okazał się Novak Djoković, który ostatecznie awansował do wielkiego finału. Rywalem Serba będzie wygrany pojedynku Zverev-Miedwiediew.

Novak Djoković – Hubert Hurkacz (3-6), (6-0), (7-6)