Magda Linette nie dokończyła meczu pierwszej rundy Australian Open przeciwko Carolinie Wozniacki. Polka nie dała rady kontynuować gry przy stanie 2:6,0:2.

Magda Linette podczas ubiegłorocznego Australian Open dotarła aż do półfinału, gdzie przegrała dopiero z późniejszą triumfatorką Aryną Sabalenką. W tym roku kibice nie liczyli na powtórzenie tego wyniku, bo forma Polki jest od roku daleka od optymalnej, głównie z wyniku problemów zdrowotnych. Nie inaczej było dziś w starciu z Wozniacki.

Początek meczu nie był udany dla naszej zawodniczki, która już w pierwszym gemie straciła podanie. Choć po chwili Linette odrobiła stratę i wyszła na 2:2, Dunka polskiego pochodzenia ponownie zbudowała przewagę. Przy stanie 5:2 dla prowadzącej, Polka poprosiła o przerwę medyczną, po której wróciła na kort z zabandażowanym udem. Po chwili było już po secie, którego Woźniacka wygrała 6:2.

Drugi set ponownie rozpoczął się od przełamania na konto byłej liderki rankingu WTA. Linette sprawiała wrażenie, że ciężko będzie jej dograć ten mecz do końca. Przewidywania te szybko się potwierdziły. Polka po utrzymaniu podania przez rywalkę zrezygnowała z dalszej gry. Tym samym jej udział w Australian Open zakończył się szybciej, niż można było się spodziewać.