Dokonali tego! Jan Zieliński i Su-wei Hshieh zostali mistrzami gry mieszanej podczas Australian Open 2024. W piątkowym finale Polak i Tajwanka pokonali Desirae Krawczyk i Neala Skoupskiego.

Pierwszy set meczu o tytuł był szalenie wyrównany. Pary w trakcie partii przełamały się po jednym razie, co doprowadziło do tie-breaka. W nim długo żadna z rywalizujących stron nie mogła uzyskać komfortowej przewagi. Dogrywka rozstrzygnęła się dopiero po dwunastu rozegranych punktach. Nieznacznie lepsi okazali się w niej Amerykanka i Brytyjczyk.

Druga odsłona meczu należała jednak do tenisistów z Polski i Tajwanu. Zieliński i Hsieh szybko stracili serwis, co mogło zwiastować kłopoty. NA szczęście para rozstawiona z „trójką” zareagowała na tę sytuację w najlepszym możliwym stylu. Polaki Tajwanka przełamali rywali dwa razy z rzędu, dzięki czemu zakończyli seta bez konieczności rozgrywania tie-breaka.

Rywalizujące strony musiały niedługo później rozegrać jednak dogrywkę. Trzeci, decydujący set w mikście rozgrywany jest bowiem w formule gry do 10 małych punktów. W super tie-breaku ponownie żaden z duetów nie dawał za wygraną. Konieczna była gra na przewagi. Szczęśliwie dla kibiców nad Wisłą zakończyła się ona zwycięstwem Zielińskiego i Hsieh stosunkiem 11-9.

Para z Polski i Tajwanu mogła więc celebrować olbrzymi sukces, jakim jest tytuł turnieju wielkoszlemowego. Polak wstąpił tym samym do ścisłego grona tenisistów z naszego kraju, którym udało się zwyciężyć w jednej z czterech najważniejszych imprez roku.