Za nami pełna „biathlonowych” emocji sobota. Czas zatem na podsumowanie!

W sobotę we włoskiej Anterselvie odbył się bieg mężczyzn ze startu wspólnego, a także kobieca rywalizacja sztafet. W zmaganiach mężczyzn najlepszy okazał się Niemiec Benedikt Doll, dla którego ta wygrana to trzecie zwycięstwo w dotychczasowej karierze. Na drugim miejscu uplasował się Norweg Johannes Thingnes Boe, który w tym sezonie broni Kryształowej Kulki. Podium uzupełnił Norweg Sturla Holm Laegreid. Daleko od podium (8. miejsce) swój udział w biegu zakończył lider klasyfikacji generalnej Francuz Quentin Fillon Maillet, który, mimo słabszego rezultatu, utrzymał prowadzenie w Pucharze Świata.

Po rywalizacji mężczyzn walkę o podium rozpoczęły zawodniczki, które tym razem startowały w biegu sztafet. Na starcie stanęło dwadzieścia jeden reprezentacji – w tym Polki, które wystąpiły w składzie: Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut i Anna Mąka. Biało-czerwone zajęły odległe dziesiąte miejsce. Najlepsze okazały się Norweżki, na drugim stopniu podium uplasowały się Rosjanki, ostatnią pozycję na podium wywalczyły Francuzki.

Już w niedzielę kolejna dawka biathlonu prosto z Włoch.  O 12:15 ma rozpocząć się męska sztafeta. Na 15:15 z kolei zaplanowany jest bieg kobiet ze startu wspólnego. Relacja z tej rywalizacji w kanale 2 Radia Gol. Zaprasza Mateusz Stóf.