Trwa Tour de Ski, czyli najważniejszy minicykl podczas Pucharu Świata w biegach narciarskich. Kolejnym przystankiem rywalizacji był niemiecki Oberstdorf, gdzie zawodnicy i zawodniczki zmierzyli się w biegach ze startu wspólnego na dystansie kolejno 15 i 10 kilometrów.

Rywalizacje panów wygrał Johannes Hoesflot Klaebo. Było to drugie zwycięstwo w tegorocznym Tour de Ski, co czyni go liderem cyklu. Na podium znalazł się także rodak zwycięzcy- Sjur Roethe, który zajął trzecią pozycję. Norwegów na „pudle” przedzielił Alexander Bolshunov. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Dominik Bury, który wyścig ukończył na 30. miejscu. Pozostali reprezentanci naszego kraju: Kamil Bury oraz Maciej Staręga zajęli kolejno 60. i 76. Pozycję.

Finisz biegu pań rozegrał się na żyletki- o milimetry najlepsza okazała się Jessie Diggins. Za Amerykanką bieg ukończyły Frida Karlsson ze Szwecji i Tatiana Sorina z Rosji. Podczas piątkowej rywalizacji nie zobaczyliśmy niestety na trasie żadnej reprezentantki Polski. Liderką Tour de Ski po biegu ze startu wspólnego pozostała Kerttu Niskanen.

Biegacze i biegaczki pozostają w  Oberstdorfie, gdzie w Nowy Rok zostaną rozegrane sprinty.