Już od kilku miesięcy znane były plany Emila Sajfutdinowa oraz Artioma Łaguty, aby z polskimi licencjami wystartować w 2023 w PGE Ekstralidze. Teraz wiemy, że dojdą one do skutku.

W sezonie 2023 legitymujący się rosyjską licencją zawodnicy nadal nie będą mogli startować w PGE Ekstralidze. Aby móc z polskimi dokumentami przystąpić do rozgrywek DMP 2023, Sajfutdinow oraz Łaguta musieli zdać egzamin na licencję Ż, który czeka każdego młodego adepta sportu żużlowego. Ze względu na okoliczności zawodnicy w poniedziałek podeszli w Warszawie do teoretycznego testu. Obaj uzyskali na nim wynik pozytywny, dzięki czemu po roku przerwy wrócą na ekstraligowe tory.

Obaj doświadczeni żużlowcy mają zamiar walczyć ze swoimi zespołami o Mistrzostwo Polski. Artiom Łaguta wróci oczywiście do Betard Sparty Wrocław, która będzie chciała odzyskać stracony na rzecz Motoru Lublin tytuł. Emila Sajfutdinowa czeka natomiast opóźniony o rok debiut w ForNatureSolutions Apatorze Toruń, który już przed kampanią 2022 przedstawił drużynę gwiazd. Razem z Robertem Lambertem i Patrykiem Dudkiem Sajfutdinow ma prowadzić „Anioły” do bardzo dobrego wyniku.

Dwójka Rosjan, która w poniedziałek uzyskała polską licencję, wcale nie musi zamknąć listy zawodników z tego kraju startujących w PGE Ekstralidze w 2023. Do zawodników z Wrocławia i Torunia, a także Gleba Czugunova oraz Wadima Tarasienki może wkrótce dołączyć Grigorij Łaguta. Starszy brat Artioma był ostatnio łączony z transferem do Celfast Wilków Krosno.

Sezon 2023 w PGE Ekstralidze rusza w drugi weekend kwietna. W piątkowych meczach otwarcia ForNatureSolutions Apator Toruń zmierzy się z ebut.pl Stalą Gorzów, a Zooleszcz GKM Grudziądz będzie gościł przy Hallera Włókniarza Częstochowa.

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
"Bo czasem wygrywasz, a czasem się uczysz"