Najlepszy junior zeszłego sezonu w PGE Ekstralidze po wielu latach występów w Unii Leszno, której jest wychowankiem, opuszcza zespół. Jego nowym pracodawcą został lubelski Motor.

O odejściu Kubery z Leszna w dużej mierze nie zadecydował on sam ani kierownictwo klubu. Zdecydował przepis o konieczności posiadania zawodnika do lat 24. w składzie. Gdyby 21-latek został w aktualnym Mistrzu Polski, zapewne musiałby się pogodzić ze startami z pozycji 8/16, co z pewnością nie byłoby korzystne dla jego rozwoju.

O brak zainteresowania martwić się nie musiał. Najbardziej zdeterminowanym okazał się Motor Lublin, który był w stanie zapewnić mu pensję dorównującą tej, którą inkasują najlepsi zawodnicy świata. W Lublinie żużlowiec będzie kluczową postacią i postara się dołożyć starań, by spełnić marzenie kibiców i działaczy o awansie do fazy play-off.

Kubera, pomimo swojego młodego wieku, jest bardzo utytułowanym zawodnikiem. Podczas swoich startów w Unii Leszno został pięciokrotnie Drużynowym Mistrzem Polski. Odnosił również niezespołowe sukcesy, takie jak m.in. dwukrotne zdobycie tytułu indywidualnego mistrza świata juniorów. W minionym sezonie udało mu się wykręcić średnią wynoszącą 1.89 punktu na bieg. Był to 18. najlepszy wynik w lidze, najlepszy wśród juniorów.

Autor: Patryk Stysiński