Walka o półfinały PGE Ekstraligi dobiega końca. W Lublinie zatrzymanie PLATINUM Motoru wydaje się niewykonalne, ale FOR NATURE SOLUTIONS Apator Toruń spróbuje awansować do strefy medalowej przy Alejach Zygmuntowskich.

Ćwierćfinał w Toruniu był tym, którego wynik był najbardziej na styku – Motor wygrał bowiem z „Aniołami” 47:42. Brak zdobycia chociaż jednego dużego punktu na własnym torze stawia jednak Apator w niekorzystnej sytuacji. EBUT.PL Stal i FOGO Unia Leszno również przegrały co prawda na własnych torach, więc kwestia „lucky losera” rozbije się prawdopodobnie o małe punkty, ale wcale nie wlewa to optymizmu w serca fanów Apatoru. Torunianie nie wspominają dobrze wyjazdu do Lublina w fazie zasadniczej, gdyż Motor wygrał wtedy 59:31, a Emil Sajfutdinow jako jedyny był w stanie postawić się gospodarzom.

Forma Rosjanina niezmiennie pozostaje wspaniała, a w ostatnich tygodniach dołączył do niego również coraz szybszy Patryk Dudek. Lepszego występu niż w fazie zasadniczej możemy się spodziewać też po Robercie Lambercie, który wtedy zdobył tylko 4 „oczka”, a wczoraj o włos minął się z awansem do cyklu Grand Prix. Do uzyskania dobrego wyniku w Lublinie konieczna będzie jednak pomoc z drugiej linii. Kandydatem dla bohatera dla Apatora może być Wiktor Lampart. 22-latek doskonale zna owal przy Alejach Zygmuntowskich, więc ma nadzieje na kolejny solidny występ w końcówce sezonu.

Głównym problemem dla Motoru jest przedłużająca się absencja Jacka Holdera. „Koziołki” radzą sobie jednak z nieobecnością Australijczyka, a kluczową rolę w tym procesie odgrywa Mateusz Cierniak. 21-latek w Toruniu zdobył 7 punktów i bonus, a na własnym torze będzie dla rywali jeszcze trudniejszy do zatrzymania. To samo tyczy się Bartosz Zmarzlika, który był dobry w pierwszym ćwierćfinale, ale w Lublinie jest w tym roku wręcz nie do zatrzymania.

Początek spotkania PLATINUM Motor Lublin – FOR NATURE SOLUTIONS Apator Toruń o 19:15. Sędzią ćwierćfinału przy Alejach Zygmuntowskich będzie Krzysztof Meyze.

Awizowane składy na mecz #LUBTOR:

PLATINUM Motor Lublin:
9.Jarosław Hampel
10.Dominik Kubera
11.Fredrik Lindgren
12.Bartosz Jaworski
13.Bartosz Zmarzlik
14.Kacper Grzelak
15.Bartosz Bańbor
Trener: Jacek Ziółkowski

FOR NATURE SOLUTIONS Apator Toruń:
1.Wiktor Lampart
2.Robert Lambert
3.Patryk Dudek
4.Paweł Przedpełski
5.Emil Sajfutdinow
6.Krzysztof Lewandowski
7.Mateusz Affelt
Trener: Michał Finfa

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
"Bo czasem wygrywasz, a czasem się uczysz"