Koronawirus sparaliżował w tym roku większość imprez sportowych. Cierpi na tym również lekkoatletyka. Jedna z najsłynniejszych imprez biegowych, czyli maraton w Paryżu został po raz kolejny przełożony, tym razem na datę 15 listopada. 

Maraton w Paryżu pierwotnie miał odbyć się 5 kwietnia, jednak z powodu pandemii, został przełożony na późniejszy termin, tym terminem był 18 października. Wiemy już, że tego dnia paryski maraton również się nie odbędzie, ponieważ został przełożony o kolejny miesiąc.

Lekkoatletyczny rok 2020 stoi na głowie. W tym roku defintywnie zostały odwołane już dwa najsłynniejsze maratony, czyli w Berlinie i w Nowym Jorku, czy też maraton w Bostonie. W kalendarzu imprez widnieją natomiast maratony w Londynie i Chicago, ale czy one się odbędą tego nie możemy być pewni.

Pierwszy maraton paryski odbył się w 1896 roku, jednak jego druga edycja odbyła się dopiero 80 lat później. Maraton w Paryżu zawsze cieszył się ogromną popularnością i gromadził mnóstwo biegaczy. W tym roku zostały odwołane inne zawody, które miały odbywać się w Paryżu. Mistrzostwa Europy oraz mityng Diamentowej Ligi. 

UDOSTĘPNIJ