Byliśmy przygotowani. Rozpędzaliśmy się z meczu na mecz. Czujemy przede wszystkim niedosyt, bo mogliśmy zdobyć mistrzostwo – powiedział w audycji “19:64” Patryk Krężołęk, napastnik KH GKS-u Katowice. O czym jeszcze mówił brązowy medalista sezonu 2019/20?

Między innymi o medalach. W opinii wychowanka KTH Krynica za ten sezon Polskiej Hokej Ligi medale nie powinny zostać przyznane. Wystarczyło wytypowanie drużyn, które w następnej kampanii reprezentować będą Polskę na arenie międzynarodowej: w Hokejowej Lidze Mistrzów i Pucharze Kontynentalnym.

– Myślę, że to sprawa drugorzędna. Nikt nie będzie się z tego mistrzostwa cieszył tak, jakby się cieszył, gdyby mógł je zdobyć normalnie, sportowo – zaznaczył Krężołek.

Felieton: Mistrz przy zielonym stoliku. O zakończeniu sezonu PHL

W tym sezonie postęp w grze Patryka Krężołka był widoczny gołym okiem. Nie tylko na lodzie, ale także na papierze. Oprócz zdobywanych punktów, sukcesywnie piął się po szczeblach drużynowej hierarchii. Aż w końcu trafił do pierwszej piątki i był desygnowany do rozgrywania przewag. Tam pod swoje skrzydła wziął Patryka Grzegorz Pasiut, kapitan GKS-u.

– Grałem u boku Grześka Pasiuta. To jest i wyróżnienie, i dobra nauka. Pan Profesor Pasiut jest moim nauczycielem – przyznał 21-letni hokeista.

Nasz gość podkreślał, jak ważna jest na lodzie komunikacja. Nie ukrywał, że z Grzegorzem Pasiutem rozumie się świetnie zarówno na tafli, jak i poza nią. Obaj pochodzą z tego samego miasta (Krynicy – przyp. red.) i są wychowankami tego samego klubu. Pasiut dużo podpowiada młodszemu partnerowi z ataku, tłumaczy poszczególne sytuacje hokejowe i służy radą, gdy ten jej potrzebuje.

W rozmowie z Patrykiem poruszyliśmy także tematy odejścia Risto Dufvy i stylu gry GKS-u Katowice na przestrzeni całego sezonu. Dotknęliśmy wątków reprezentacji Polski i formuły “open” PHL, a na zakończenie zadaliśmy stałe pytania naszego cyklu:

  • Co musi się znajdować w lodówce Patryka Krężołka?
  • Z kim zamieniłby się na 24 godziny?
  • Co najbardziej go denerwuje na lodzie?
    i inne.

Komplet odcinków “19:64 – podcastu o GKS-ie Katowice znajdziesz tutaj >>> KLIK!

UDOSTĘPNIJ