Wczoraj wieczorem poznaliśmy wszystkich finalistów piłkarskiej Ligi Europy. Do hiszpańskiej Sevilli, która dzień wcześniej pokonała Manchester United, po bardzo przekonującym zwycięstwie dołączył Inter.

Sevilla – Manchester United

Drużyna z Andaluzji wykazała się niemałym sprytem i umiejętnościami, co zaprocentowało awansem do finału. Nie było im jednak łatwo. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera atakowali szturmami, lecz brakowało im skutecznej finalizacji. Największa w tym „zasługa” Anthony’ego Martiala, który partaczył coraz to lepsze sytuacje. Jednak mało co zwiastowało porażkę United, zwłaszcza że od 9 minuty prowadzili oni 1:0 po skutecznie wykorzystanym karnym przez Bruno Fernandesa. Do remisu mniej więcej kwadrans później doprowadził Suso. Ostatecznie po szalonej końcówce zwyciężyła ekipa Julena Lopetegui. Decydujące trafienie zaliczył Luuk de Jong.

Inter – Szachtar

Cóż to był za pokaz siły zespołu Antonio Conte! Piękna wygrana 5:0, nad mistrzem Ukrainy. Szachtar optycznie momentami nawet sprawiał lepsze wrażenie, ale Nerazzurri byli bezlitośni. Wykorzystywali z zimną krwią niemal wszystkie okazje jakie sprezentowali im rywale. Strzelanie rozpoczął w 19 minucie Lautaro Martinez, ale prawdziwy koncert rozpoczął się w drugiej połowie. Bramka strzelona przez Danilo D’Ambrosio, a dziesięć minut później drugie trafienie Martineza, osłabiły Szachtar. Dzieło zniszczenia zostało dokonane przez Romelu Lukaku, który dołożył dwa gole.

Finał Ligi Europy: Sevilla – Inter, 21.08.2020, godzina 21:00.