Reprezentacja Polska do lat 21 zwyciężyła 1:0 w dzisiejszym meczu przeciwko reprezentacji Rosji i tym samym postawiła ważny krok na drodze do awansu na mistrzostwa Europy. Zwycięstwo przyszło nie bez trudu, ale to rywale Polaków byli typowani jako faworyci tej rywalizacji.

Początek meczu w Łodzi nie układał się po myśli Biało-Czerwonych. Sborna stwarzała sobie kolejne sytuacje, ale nie potrafiła ich przekuć na bramkę. Gospodarze zaczęli przebudzać się w ostatnich minutach pierwszej części gry. Dopiero na kilka minut przed końcem tej części spotkania nasi reprezentanci oddali pierwszy strzał.

Na drugą połowę podopieczni Czesława Michniewicza wyszli z nieco bardziej odważnym nastawieniem. Przyniosło to tak upragniony efekt po godzinie gry. To wtedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Patryk Dziczek. Co oczywiste strata bramki musiała podrażnić gości i sprowokować ich do ofensywy. Tak też się stało, ale świetnie dysponowany tego dnia Majecki uchronił Polaków przed stratą bramki oraz tak cennych punktów.

Podopieczni trenera Michniewicza mają przed sobą jeszcze trzy spotkania w ramach eliminacji. Komplet punktów w kolejnych pojedynkach będzie gwarancją udziału w turnieju mistrzowskim bez oglądania się na rywali. Do pokonania zostali Serbowie, Bułgarzy i Łotysze.