Za nami kolejny, ekscytujący weekend w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Zapraszamy na podsumowanie tej serii zmagań.

Brentford FC vs Liverpool FC

W sobotnie popołudnie do Londynu przyjechał lider tabeli z Merseyside. The Reds mieli nadzieję na gładkie zwycięstwo i dalszą pogoń za upragnionym mistrzostwem. Nie upłynęły nawet dwa kwadranse rywalizacji, a kontuzji stawu skokowego nabawił się Curtis Jones, który nie był w stanie kontynuować gry. W miejsce Anglika na boisku zameldował się Ryan Gravenberch. Utrata wychowanka nie przeszkodziła jednak podopiecznym Kloppa w objęciu prowadzenia. Wynik spotkania otworzył Darwin Nunez. Po długim wybiciu Van Dijka, Jota zgrał piłkę głową do Urugwajczyka, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem popisał się efektownym lobem. W 38. minucie problem zdrowotny zasygnalizował Diogo Jota. Portugalczyk opuścił plac gry na noszach, a na drugą połowę nie wyszedł również Nunez. Krytyczna sytuacja kadrowa napędziła piłkarzy z Anfield. Gol na 2:0 padł łupem Alexisa Mac Allistera. Mistrz Świata z 2022 roku skorzystał z podania Salaha i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Chwilę później Egipcjanin do asysty dołożył również bramkę. Popularne Pszczoły stać było jedynie na gola honorowego autorstwa Ivana Toneya. Dzieła zniszczenia dokonał natomiast Cody Gakpo pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Manchester City vs Chelsea FC

Zdecydowanie hit minionego weekendu i jeden z klasyków angielskiego futbolu.Podopieczni Pepa Guardioli byli murowanymi faworytami w starciu z 11. Chelsea, jednak samo starcie przyniosło nieoczekiwane rozstrzygnięcie. Tuż przed przerwą wynik spotkania otworzył Raheem Sterling. Anglik wykorzystał błyskawiczny kontratak zespołu The Blues. Po zmianie stron gospodarze raz po raz przeprowadzali szturm na bramkę Petrovicia. Taka postawa ostatecznie przyniosła upragniony skutek. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównał Rodri. Hiszpan dopadł do piłki odbitej od zawodnika drużyny gości i strzałem z pierwszej piłki pokonał serbskiego goalkeepera.

Luton Town vs Manchester United

Mecz rozpoczął się doskonale dla Manchesteru United. Goście wyszli na prowadzenie niecałą minutę po pierwszym gwizdku Dawida Coote. Casemiro wyprowadził piłkę spod własnej bramki, a błąd na połowie gospodarzy popełnił Amari’i Bell. Rasmus Hojlund przejął futbolówke, ominął Thomasa Kaminskiego i bez problemu trafił do pustej bramki. Siedem minut później Duńczyk miał już na swoim koncie dublet. Uderzenie z woleja oddał Alejandro Garnacho i choć próba Argentyńczyka nie była udana, to futbolówka poleciała w kierunku byłego snajpera Atalanty BC, a ten  instynktownym uderzeniem klatką piersiową umieścił piłkę w siatce.