Anglia:

Matty Cash kolejny raz gra 90 minut w Premier League, tym razem w wygranym 4-0 meczu z Evertonem.

Łukasz Fabiański pierwszy raz od 2014 roku zasiada dwa mecze z rzędu na ławce rezerwowych, niestety jego miejsce w składzie West Ham zajął na dobre Areola.

Jakub Kiwior pojawił się w meczu z Crystal Palace dopiero w 89. minucie i wygląda na to, że jest jednym z ostatnich obrońców do wpuszczenia na boisko.

Hiszpania:

Robert Lewandowski zagrał kolejne 90 minut, jednak znów jest krytykowany przez kibiców Barcelony za słabą grę. Zanotował co prawda asystę, jednak pierwszy raz od wielu sezonów nie ma na swoim koncie bramki po dwóch kolejkach.

Włochy:

Piotr Zieliński zostaje w Napoli, rozgrywa 90 minut w inauguracyjnym meczu z Frosinone i jest niesamowicie chwalony we włoskich mediach, nie tylko za postawę związaną z pogłoskami o transferze do Arabii, ale także za świetną grę w spotkaniu Serie A.

Wojciech Szczęsny rozegrał 90 minut i zanotował czyste konto w meczu z Udinese.

Arkadiusz Milik, także w barwach Juve, pojawił się na ostatnie minuty meczu, jednak nie zdołał strzelić bramki na 4-0.

Mateusz Lęgowski debiutuje w drużynie Salernitany. Paulo Sousa wpuścił Polaka na ostatnie 12 minut zremisowanego meczu z Romą.

W tym samym meczu ostatnie 25 minut spotkania rozegrał Nicola Zalewski, Polak został uznany przez włoskie media jako lepszego niż Spinazzola, którego Nico zmienił na boisku.

Paweł Dawidowicz zagrał zwycięskie 90 minut z Empoli i wystąpił w meczu ligi włoskiej jako kapitan Hellasu Verona.

Filip Jagiełło zagrał 30 minut w barwach Genoi w przegranym 1-4 meczu z Fiorentiną.

Karol Linetty wszedł w 69 minucie meczu Torino – Cagliari, oczywiście w barwach gospodarzy.

Łukasz Skorupski zagrał 90 minut w meczu z Milanem, lecz mimo straty dwóch goli był jednym z najlepszych zawodników na boisku, a jego interwencje uratowały Bolognę przed stratą kolejnych goli.

Francja:

Mateusz Wieteska zagrał 86 minut w meczu Stade de Reims – Clermont, jednak jego drużyna przegrała 0-2.

Marcin Bułka drugi raz z rzędu wychodzi w podstawowym składzie OGC Nice, jednak traci gola z Lorient a jego drużyna remisuje 1-1.

Przemysław Frankowski rozgrywa kolejne 90 minut w barwach Lens, jednak nie notuje gola ani asysty.

Ligi “egzotyczne” warte odnotowania:

Sebastian Szymański pojawia się na boisku ligi tureckiej po raz drugi i mimo rozegrania niecałych 10 minut strzela kolejną bramkę dla Fenerbahce. Łącznie w 6 meczach tego sezonu ma już 3 gole i 3 asysty.

Grzegorz Krychowiak i Czesław Michniewicz wygrywają pierwsze spotkanie w tym sezonie ligi arabskiej. Ich Abha FC wygrało 1-0 z Al Raed.

Kamil Grabara po kapitalnym spotkaniu ze Spartą Praga w eliminacjach do Ligi Mistrzów, w którym obronił rzut karny w konkursie jedenastek, nie zagrał w meczu ligowym z powodu lekkiego urazu.