W cieniu walki Legii o kolejne punkty w Lidze Europy zostały rozegrane spotkania 3. kolejki Ligi Konferencji Europy.

Do największej sensacji w 3. kolejce meczów Ligi Konferencji Europy doszło w rywalizacji Bodo/Glimt – AS Roma, w której faworyzowana ekipa z Włoch poniosła dotkliwą klęskę aż 6:1. Historyczny sukces norweskiej drużyny, a jednocześnie ogromna kompromitacja podopiecznych José Mourinho spowodowała, iż zespół Bodo/Glimt, po trzech dotychczasowych meczach, zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy C, o jeden punkt mniej niż piłkarze norweskiego klubu, mają na swoim koncie mają gracze Romy, którzy w pierwszych dwóch meczach Ligi Konferencji zaliczyli pewne zwycięstwa z CSKA Sofią oraz Zorią Ługańsk. Porażka z ekipą Superlaget to również druga przegrana z rzędu w wykonaniu Giallorossich, którzy w ubiegły weekend odnotowali klęskę w starciu z Juventusem.  Już następnej kolejce europejskich rozgrywek Roma otrzyma szansę na rehabilitację, bowiem ponownie zmierzy się z zespołem Bodo/Glimt. Tym razem jednak przed własną publicznością.

Zaskakującym rezultatem zakończył się również pojedynek VitesseTottenham, w którym to klub z Holandii zaliczając skromne zwycięstwo 1:0 – zdobył kolejny komplet punktów. Na tę chwilę w klasyfikacji grupy G, bo w tej występują obie ekipy, na czele znajduję się zespół Rennes, zaś dzięki wygranej z Kogutami, lokatę wicelidera okupuję Vitesse. Dopiero na trzecim miejscu odnajdziemy Tottenham, który w trzech dotychczasowych potyczkach wywalczył jedynie cztery punkty. 

Kolejne spotkania w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy już 4 listopada! 

 

J.Lipiec

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.