Polscy piłkarze mają za sobą naprawdę udany ligowy weekend. Oto podsumowanie ich występów.

Anglia

Jan Bednarek rozegrał 90 minut w domowym starciu Southampton z Wolverhampton. Drużyna Polaka przegrała 0:1. Na Elland Road doszło do polskiego pojedynku. Mateusz Klich stanął naprzeciw Łukasza Fabiańskiego. Obaj rozegrali pełne spotkanie. Lepszą okazała się drużyna Fabiańskiego, która wygrała z Leeds United 1:2. Jakub Moder wszedł w 65. minucie spotkania z Crystal Palace. W Championship pełne spotkanie rozegrał również Michał Helik. Jego Barnsley przegrało jednak 1:0 z Blackpool. Tym samym wynikiem zakończył się mecz Sheffield United z Derby County. Kamil Jóźwiak dostał niespełna 30 minut gry od trenera.

Cypr

Na Cyprze swój popis dał Mariusz Stępiński. Trzy bramki zdobyte w 7 minut robią wrażenie. Ostatecznie jego Aris Limassol wygrał spotkanie z Anorthosisem Famagusta 3:2.

Dania

FC Kopenhaga Grabary i Wilczka zaliczyła udany wyjazd do Farum, gdzie ograła miesjcowy Nordsjaelland 1:5. Grabara zagrał cały mecz, natomiast Kamil Wilczek tym razm oglądał ten pojedynek z ławki rezerwowych.

Francja

Karol Fila, Radosław Majecki i Marcin Bułka siedzieli na ławce w meczu swoich klubów. Popis dał natomiast Przemysław Frankowski. Jego efektowne trafienie pomogło RC Lens ograć 3:2 ekipę Olympique Marsylii.

Grecja

Do Saloników przyjechała ekipa AEK-u Ateny. Oznaczało to polskie starcie w greckiej Super League. Tym razem zarówno Karol Świderski, jak i Damian Szymański nie przyczynili się do bramek dla swoich klubów. Świderski zszedł w 90. Minucie natomiast Szymański opuścił boisko po godzinie gry. PAOK wygrał ostateczenie 2:0. Takim samym rezultatem zakończyło się wyjazdowe spotkanie Olympiakosu Pireus. Michał Karbownik rozegrał pełne 90. Minut. Panathinaikos Ateny rozbił u siebie 5:1 zespół Wolos NPS. W ekipie gości 15 minut rozegrał Kamil Wojtkowski. Jakub Kuzdra nie pojawił się na boisku.

Hiszpania

Efektowne trafienie zaliczył Mateusz Bogusz. Polak przyczynił się do wygranej swojego klubu 2:0, mimo że zagrał tylko 56 minut.

Japonia

Jakub Świerczok pojawił się na 30 minut w spotkaniu Nagoyi Grambus z Oitą Trinitą. Polak nie wpłynął na wynik spotkania, które skończyło się 1:0 na korzyść jego drużyny. Jakub Słowik zmuszony był wyciągać raz piłkę z własnej siatki w spotkaniu z Tokushimą. Jego Vegalta Sendai przegrała ostatecznie 0:1.

Niemcy

Robert Lewandowski pierwszy raz od 16. ligowych spotkań, w których grał, nie wpisał się na listę strzelców. Bayern niemniej jednak i tak zdołał zwyciężyć Greuther Furth 3:1. W meczu Herthy Berlin z RB Lipskiem 45 minut zagrał Dennis Jastrzembski. W 83. minucie na boisku pojawił się również wracający po kontuzji Krzysztof Piątek. Hertha wróciła do Berlina z bagażem sześciu straconych goli. Mniej, bo trzy bramki dostali Rafał Gikiewicz i Robert Gumny, którzy we Freiburgu musieli uznać wyższość miejscowych. Poza składem na mecz Uniony znaleźli się Tymoteusz Puchacz oraz Paweł Wszołek. W drugiej Bundeslidze trzy punkty zdobył Marcin Kamiński, którego Schalke na wyjeździe ograło 0:2 Hansę Rostock. W składzie Fortuny Dusseldorf zabrakło Dawida Kownackiego. W meczu z Ingolstadt pojawił się jednak Jakub Piotrowski.

Rosja

Grzegorz Krychowiak wykorzystał rzut karny i asystował przy jednej z bramek, a jego Krasnodar pokonał a własnym obiekcie PFK Soczi aż 3:0. Pełne spotkanie w wygranym 2:0 starciu z Rubinem Kazań rozegrał również Damian Szymański. Maciej Rybus nie pojawił się na boisku w meczu Lokomotiwu, ponieważ cały czas leczy uraz. Z ławki wszedł natomiast Rafał Augustyniak, którego Urał ograł 2:0 Arsienał Tułę.

Ukraina

90 minut zdołał rozegrać Tomasz Kędziora. Jego Dynamo Kijów na wyjeździe ograło 0:2 Ruch Lwów.

USA

W wygranym 2:1 starciu New England Revolution z Orlando City swoją bramkę zdobył Adam Buksa, który rozegrał pełne spotkanie. 57 minut w wygranym 0:1 meczu NY Red Bulls z NY City zaliczył Patryk Klimala. Bramkę na 5:1 w ostatecznie wygranym 6:1 meczu Portland Timbers z Realem Salt Lake zdobył Jarosław Niezgoda, którego trener wprowadził na boisko w 80. minucie. Swoje trafienie zaliczył również Kacper Przybyłko. Gol Polaka zapewnił zwycięstwo 1:0 Philadelphii Union nad Atlantą United. Przemysław Tytoń zmuszony był cztery raz wyciągać piłkę z bramki. Jego Cincinnati przegrało na wyjeździe z DC United 4:2.

Włochy

Paweł Dawidowicz zagrał pełne 90 minut w zremisowanym 3:3 meczu z Genoą. Spotkanie Juventusu z Sampdorią Wojtek Szczęsny oglądał z ławki rezerwowych. Jego drużyna wygrała 3:2, więc problem defensywy nadal nie został rozwiązany. Ani razu piłki z własnej bramki nie musiał natomiast wyciągać Bartłomiej Drągowski. Jego Fiorentina ograła na wyjeździe Udinese 0:1. W 74. minucie meczu Sassuolo z Salernitaną na boisko wszedł Paweł Jaroszyński. Polak nie pomógł jednak swojej drużynie odwrócić losów spotkania i jego Salernitana przegrała 1:0. Do polskiego pojedynku doszło również w Empoli, gdzie miejscowi podejmowali Bolognę. Zarówno Szymon Żurkowski, jak i Łukasz Skorupski zagrali po 90 minut. Empoli wygrało 4:2. W derbach Rzymu na 10 minut pojawił się Nicola Zalewski, jednak AS Roma przegrała ten mecz 2:3. W spotkaniu Napoli z Cagliari zarówno Piotrek Zieliński, jak i Sebastian Walukiewicz dostali niespełna 70 minut gry. Drużyna Zielińskiego wygrała 2:0, a Polak zaliczył asystę. Karol Linnety zaliczył 57 minut w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Venezią FC.

Autor: Jakub Barabasz