Wieki ciemne w polskiej piłce trwają. Polacy po rozegranych pięciu spotkaniach mają na swoim koncie sześć punktów co daje im przedostatnią lokatę w grupie eliminacyjnej.

Zapraszam na oceny Polaków po dzisiejszej dotkliwej klęsce z reprezentacją Albanii. Skala ocen: 1-6.

Wojciech Szczęsny – 3

Nasz bramkarz wbrew pozorom nie miał dzisiaj zbyt dużo pracy bowiem przy przepięknym uderzeniu z dystansu Asaniego nasz golkiper nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Sytuacja staje się zgoła inna przy drugim straconym golu ponieważ wtedy można odnieść wrażenie, że bramkarz Juventusu mógł się lepiej zachować i bardziej skrócić kont przy bliższym słupku przy którym piłkę zmieścił strzelec drugiego gola.

Jakub Kiwior – 2.5

Próbował pomóc zespołowi poprzez włączanie się do akcji ofensywnych, jednakże w wielu przypadkach kończyło się to stratami piłek. Zanotował dużo dośrodkowań z różnymi skutkami. Przy pierwszym trafieniu wydaje się, że obrońca Arsenalu mógł się lepiej zachować i doskoczyć do strzelającego Albańczyka. Polak miał nawet okazje otworzenia wyniku, ale sędzia pokazał pozycję spaloną po jego uderzeniu głową.

Tomasz Kędziora – 2

Dużo było dzisiaj nerwowości w zagraniach tego zawodnika. Nie był widoczny zbytnio  na placu gry poza momentami gdzie niedokładnie przerzucał piłkę

Jan Bednarek – (do 34 min.)

Zawodnik zszedł z boiska już trzydziestej czwartej minucie z powodu urazu niespełna pół godziny wcześniej obejrzał żółtą kartkę. Nie za bardzo można ocenić jego grę.

Bartosz Bereszyński – 2.5 (do 71 min.)

Zaliczył parę prób ofensywnych, ale niczym szczególnym się nie wyróżniał poza tym,że kilkukrotnie rozbił atak Albańczyków.

Matty Cash – 2.5

W pierwszej części próbował pomóc drużynie w ataku napędzając akcji bokiem boiska natomiast potem stracił dokładność w swoich poczynaniach.

Grzegorz Krychowiak – 1.5 (do 71 min.)

Nie był to występ który ten zawodnik zaliczy do udanych. Bardzo dużo niedokładnych zagrań i przerzutów a do tego strzały z dystansu które nie lądowały nawet w pobliżu bramki Albanii. Do tego Krychowiak zdobył w sześćdziesiątej minucie żółtą kartkę a później mógł dostać czerwoną natomiast arbiter ulitował się nad Polakiem.

Sebastian Szymański – 2.5 (do 61 min.)

Zawodnik zaliczył kluczowe podanie przy nieuznanym golu Jakuba Kiwiora. Przy straconym pierwszym golu razem z Kiwiorem mogli zablokować możliwość oddania strzału aczkolwiek tego nie zrobili i Albania wyszła na prowadzenie.

Piotr Zieliński – 2

Poza jednym strzałem celnym oddanym przez niego kompletnie wyłączony z gry mimo prób dryblingu zostawał szybko kasowany przez albńskich zawodników.

Jakub Kamiński – 2.5 (do 61 min.)

Starał się napędzać ataki drużyny, ale poza tym nie wniósł wiele do tego meczu.

Robert Lewandowski – 2

Wyłączony z gry, nie miał okazji aby  wpisać się na listę strzelców. Bardzo często musiał schodzić po piłkę na własną połowę.

Mateusz Wieteska – 2

Zmienił kontuzjowanego Jana Bednarka parokrotnie dobrze zblokował piłkę (np. w 53 minucie). Zdobył żółty kartonik na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Karol Linetty – 2 (od 71 min.)

Zmienił Bartosza Bereszyńskiego, ale nic szczególnego nie pokazał.

Michał Skóraś- 2.5 (od 71 min.)

Po zameldowaniu się na boisku zmieniając Grzegorza Krychowiaka starał się ożywić poczynania ofensywne jednak na nie wiele się to zdawało.

Karol Świderski – 2 ( od 61 min.)

Zmienił Sebastiana Szymańskiego miał być wprowadzony na boisko w roli jokera jednak ani trochę nie ożywił poczynań ofensywnych. W 82 minucie gry chciał napędzić akcje zagrywając piłkę do Kamila Grosickiego jednak wykonanie tego podania pozostawia wiele do życzenia.

Kamil Grosicki – 2 (od 61 min.)

Zmienił Kubę Kamińskiego. Przy drugiej bramce nie pokrył zawodnika Albanii we własnej szesnastce i przez to ten zdobył gola. Grosicki próbował napędzać akcje, aby dać nadzieję na poprawę rezultatu jednak, gdy fantastycznie potrafił ominąć obrońców to po jego wykończeniu piłka lądował daleko od bramki (75 min.)