Reprezentacja Polska pokonała Wyspy Owcze 2:0 w meczu eliminacji Mistrzostw Europy 2024. Styl gry biało-czerwonych pozostawia jednak wiele do życzenia. Zapraszam do ocen Polaków po tym spotkaniu. Skala 1-10.

Wojciech Szczęsny – 5

Dwa celne strzały rywali, ale bardzo lekkie. Bez problemów, gra nogami bez zarzutu. Czyste konto.

Tomasz Kędziora – 3

Dziecinnie okiwany przez rywala, proste błędy techniczne. Jest jednak czyste konto.

Jan Bednarek – 3

Były błędy w obronie, ale jest czyste konto. Bez akcji rywali po przerwie.

Jakub Kiwior – 3,5

Najbardziej aktywny w konstruowaniu akcji spośród obrońców. Nieźle współpracował z Kamińskim. Pojawiały się jednak błędy w obronie, ale czyste konto jest.

Bartosz Bereszyński – 3 (do 59 min.)

Jeden raz się podłączył do akcji ofensywnej i celnie dośrodkował. Kilka błędów w ustawieniu.

Michał Skóraś – 2 (do 45 min.)

Kompletnie niewidoczny, zmieniony w przerwie.

Piotr Zieliński – 4

Na początku spotkania pokazał się kilka razy na wolne pole, później zgasł. Wejście Wszołka dało mu drugie życie w tym meczu, miał do kogo zagrywać piłki na wolne pole.

Grzegorz Krychowiak – 3 (do 80 min.)

Niepotrzebna żółta kartka już w 22. minucie. Zarobiona tuż przed polem karnym rywali. Kilka dobrych przerzutów. Po przerwie lepiej zbierał drugie piłki.

Jakub Kamiński – 5 (do 88 min.)

Aktywniejszy niż Michał Skóraś po drugiej stronie. Wchodził w dryblingi, jednak nic z nich nie wynikało. Strzał w doliczonym czasie pierwszej połowy w środek bramki. Po przerwie również szarpał, jednak większość akcji szła już stroną Pawła Wszołka.

Robert Lewandowski – 5

W pierwszej połowie bez konkretów. Po przerwie poprzeczka po strzale głową. Później w sytuacji sam na sam stracił piłkę. Bardzo niepewny. Wykorzystał jednak rzut karny. Przy drugiej bramce już pełen spokój i techniczne uderzenie nad bramkarzem.

Arkadiusz Milik – 4 (do 59 min.)

Dochodził do sytuacji w polu karnym. Oddał najwięcej strzałów z Polaków w pierwszej połowie. Zabrakło jednak jakości w tych próbach.

Paweł Wszołek – 4,5 (od 45 min.)

Rozhulał prawą stronę boiska. Bardzo aktywny, choć jego dośrodkowania i strzały były często blokowane.

Sebastian Szymański – 3,5 (od 59 min.)

Nie zaznaczył swojej obecności na boisku niczym specjalnym. Poprawnie, ale nie mógł znaleźć sobie miejsca na boisku.

Karol Świderski – 4 (od 59 min.)

Asystował Lewandowskiemu przy drugiej bramce, pokazywał się do gry, walczył o miejsce w polu karnym.