Bayern Monachium pokonał wczoraj RB Salzburg w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów 7-1. Dużą cegiełkę do triumfu przyłożył Robert Lewandowski, zdobywając hat-tricka bijącego rekord.

Lewandowski miał dobrą okazję do zdobycia gola już w pierwszej minucie, jednak nie udało mu się. W 12. i 21. minucie wywalczył natomiast dwa rzuty karne, które pewnie wykorzystał. W 23. zdobył trzecie trafienie z bliskiej odległości i tym samym skompletował hat-tricka. Pobił tym samym rekord Ligi Mistrzów, zdobywając trzy gole najwcześniej w historii tego turnieju.

Lewandowski dzięki tym trzem trafieniom wysunął się na prowadzenie w wyścigu o tytuł króla strzelców Champions League. W tym momencie Polak ma na koncie 12 trafień, o jedno więcej niż Sebastian Haller i 4 więcej niż Mohamed Salah.

Bayern jest już pewny uczestnictwa w 1/4 finału Ligi Mistrzów, a swojego rywala pozna podczas losowanie 18 marca. Pierwszy mecz „Die Roten” rozegrają 5 lub 6 kwietnia, a rewanż 12 albo 13. Najbliższym meczem Bawarczyków będzie natomiast sobotnie ligowe starcie z Hoffenheim.