W ostatnich 48 godzinach odbyły się mecze kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Pora podsumować te starcia. Mecze były bardzo zacięte.

Qarabag 🇦🇿 – Viktoria Plzeň 🇨🇿. To spotkanie było pod dyktando ekipy gospodarzy. To właśnie klub z Azerbejdżanu przeważał nie tylko w posiadaniu piłki, a jego miał ponad 64%, ale i w oddanych strzałach na bramkę. Ekipa z Agdam strzelała ponad 12 razy na bramkę rywala, gdzie Czesi oddali zaledwie 5 uderzeń przez cały mecz. Ale wynik nie był tak jednostronny jak pokazują na to statystyki bo ekipie z Czech udało się wywieźć remis. Zapowiada się bardzo emocjonujące drugie spotkanie.

Wynik meczu: 0-0

Bodo/Glimt 🇳🇴 – Dinamo Zagrzeb 🇭🇷. Ten mecz był dużo bardziej zacięty niż poprzedni. Pomimo, że gospodarze, aż 18 razy próbowali strzelić gola udało im się zaledwie raz. Za to Chorwaci tych strzałów oddali zaledwie 10. Jednak posiadanie piłki było bardziej wyrównane niewielka przewaga gospodarzy tego spotkania bo było 54% – 46%. Dinamo będzie miało nad czym pracować przed następnym spotkanie choć dla nich atutem może być gra na własnym boisku.

Wynik meczu: 1-0

37′ Pellegrino (Bodo)

Maccabi Haifa 🇮🇱 – Crvena Zvezda 🇷🇸. Kolejne lekka przewaga w statystykach jednak ona tym razem przełożyła się na wynik spotkania. Izraelczycy oddali 16 strzałów gdzie Serbowie próbowali strzelić gola zaledwie o 5 mniej razy. Posiadanie też było bardzo wyrównane 53% – 47%. Gospodarze tego meczu wyszli z niego zwycięsko, jednak tylko jedną bramką więcej. Tak jak Dinamo, Crvena w następnym meczu będzie gospodarzem.

Wynik meczu: 3-2

18′ Pierrot (Maccabi)

27′ Pesic (Crvena)

40′ Kanga (Crvena)

51′ Pierrot (Maccabi)

61′ Chery (Maccabi)

FC Copenhagen 🇩🇰 – Trabzonspor 🇹🇷. Pierwszy mecz, który w statystykach nie był na korzyść gospodarzy jednak tylko w statystykach. Duńczycy rozegrali bardzo słaby mecz, jednak wynik może mówić co innego. Gospodarze zaledwie przez 38% meczu mieli piłkę przy nodze, na bramkę oddali zaledwie 8 strzałów jednak z tego aż 4 celne. Turcy próbowali szczęścia 11 razy i tylko 3 razy celnie. Jednak Turkom tylko raz udało się sfinalizować akcje bramką.

Wynik meczu: 2-1

9′ Claesson (Copenhagen)

48′ Lerager (Copenhagen)

79′ Bakasetas (Trabzonspor)

Dynamo Kijów 🇺🇦 – Benfica 🇵🇹. Pierwszy mecz, który nie zakończył się wynikiem korzystnym dla gospodarzy tego spotkania. Pomimo tego, że Ukraińcy mieli, aż 47% posiadania piłki i 7 oddanych strzałów zaledwie 3 były celne. Również w tym aspekcie nie pokazała się Benfica bo oddali 12 strzałów z czego tylko 3 celne jednak u nich z dużo większą skutecznością. Bo w końcu to ekipa z Portugalii wygrała to spotkanie, które było rozgrywane na stadionie ŁKS-u Łódź.

Wynik meczu: 0-2

9′ Gilberto (Benfica)

38′ Goncalo Ramos (Benfica)

Rangers 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 – PSV 🇳🇱. Jedno z najlepszych spotkaniach tej rundy. Pomimo niewielkiej przewagi gospodarzy wynik tego meczu nie zaskoczył, a może jednak. 56% posiadania piłki u Rangersów i 44% u PSV. 11 prób strzelenia bramki z czego 7 celnych u Szkotów. Za to u Holendrów zaledwie 9 strzałów oddanych i tylko 4 celne z, aż 50% skutecznością celnych uderzeń. Mecz w Holandii będzie budził jeszcze więcej emocji.

Wynik meczu: 2-2

37′ Sangare (PSV)

40’Colak (Rangers)

70′ Lawrence (Rangers)

78′ Obispo (PSV)

Podsumowując te wszystkie spotkania. Ta runda była jedną z bardziej zaciętych. Na pewno fakt może przykuć, że w większości meczy to właśnie gospodarze przeważali lub kończyli spotkanie z lepszymi statystykami. Jednak chcemy by mecze rewanżowe były bardziej zacięte i bardziej emocjonujące.

Autor: Bartłomiej Kapcia