Za nami już cała pierwsza kolejka Ligi Mistrzów. Nie brakowało emocji ale i zaskoczeń.

Ajax Amsterdam 🇳🇱 – Rangers 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿. Klub z Amsterdamu całkowicie to spotkanie zdominował. Szkoci musieli wynieść srogą lekcję z takiej porażki. Ajax miał piłkę przy nodze przez 71% meczu w tym czasie oddał 17 strzałów na bramkę Rangers z czego aż 9 strzałów było celnych. Ekipa ze Szkocji grała fatalnie lecz udało im się strzelić bramkę, która później została anulowana przez pozycję spaloną strzelca. Na zaledwie 5 prób tylko jedno uderzenie było celne.

Wynik meczu: 4-0

17′ Alvarez (Ajax)

32′ Berghuis (Ajax)

33′ Kudus (Ajax)

80′ Bergwijn (Ajax)

Eintracht Frankfurt 🇩🇪 – Sporting Lizbona 🇵🇹. Zwycięzca Ligi Europy poniósł naprawdę solidną porażkę. Pomimo w miarę wyrównanej gry Niemcy byli bardzo nie skuteczni. Ponad 14% różnicy w posiadaniu piłki na korzyść Portugalczyków. Sporting oddał 8 uderzeń z czego 5 było celnych. Eintracht strzelał 11 razy i tylko 2 celnie.

Wynik meczu: 0-3

65′ Edwards (Sporting)

67′ Trincao (Sporting)

82′ Santos (Sporting)

Atletico Madryt 🇪🇸 – Porto 🇵🇹. Atletico było bardzo zagubione w tym meczu. Lecz jednak nie to przykuło uwagę wszystkich kibiców. Ta dramatyczna końcówka spotkania była tego powodem. Ponad 9 minut doliczonych, a ostatecznie mecz zakończył się po 12 minutach. Klub z stolicy Hiszpanii miał tylko o 2% więcej posiadania piłki lecz to Porto oddało więcej strzałów. Ponad 17 uderzeń oddanych przez Portugalczyków z czego tylko 3 celne. Atletico oddało tyle samo celnych uderzeń jednak ogólnie oddali ich zaledwie 9.

Wynik meczu: 2-1

90+1′ Hermoso (Atletico)

90+6′ Uribe (Porto)

90+11′ Griezmann (Atletico)

FC Barcelona 🇪🇸 – Viktoria Pilzno 🇨🇿. W tym spotkaniu od razu było wiadome kto będzie miał 3 punkty. Zawodnicy z Katalonii pokazywali już w lidze swoją przewagę, a tutaj to była czysta dominacja nad rywalem. Ponad 73% posiadania piłki i 20 oddanych strzałów z czego 10 strzałów celnych. Czesi próbowali szczęścia 7 razy z czego 1 celnie i właśnie ten jeden celny strzał był najlepszym udało im się zdobyć bramkę. Jednak przy hat-tricku naszego rodaka Roberta Lewandowskiego to nic.

Wynik meczu: 5-1

13′ Kessie (Barcelona)

34′ Lewandowski (Barcelona)

44′ Sykora (Pilzno)

45+3′ Lewandowski (Barcelona)

67′ Lewandowski (Barcelona)

71′ Ferran Torres (Barcelona)

Club Brugge 🇧🇪 – Bayer Leverkusen 🇩🇪. Bardzo wyrównany mecz. Obie ekipy pokazały klasę w grze. Jednak to 3 punkty zgarnęli Belgowie za sprawą 19-latka. Klub z Niemiec miał ponad 52% posiadania piłki, a strzałów oddali 14 z czego tylko 3 były celne. Belgowie oddali tych strzałów o 4 mniej jednak celnych mieli tyle samo co Niemieccy zawodnicy. Bayer miał szanse zremisować to spotkanie jednak Schick był na pozycji spalonej.

Wynik meczu: 1-0

42′ Sylla (Brugge)

Inter 🇮🇹 – Bayern Monachium 🇩🇪. Zawodnicy z Monachium to spotkanie wygrali, jednak czy ich rywal sprawił im problem. Można rzecz, że nie nie zdobyli bramki oddali 9 strzałów z czego tylko dwa celne. Jednak piłkę przy nodze mieli przez ponad 49% czasu meczu. Patrząc jednak na skuteczność Bayernu można rzecz, że lewy nie jest im już potrzebny. Oddali ponad 21 uderzeń z czego 11 uderzeń celnych.

Wynik meczu: 0-2

25′ Sane (Bayern)

66′ D’Ambrosio (Bayern) [Samobój]

Napoli 🇮🇹 – Liverpool 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿. To spotkanie to jeden z najgorszym meczy ekipy z Anfield. Pomimo bardzo dobrej gry Napoli wszyscy i tak stawiali Liverpool na pozycji zwycięzcy tego meczu. W ten sposób klub z Włoch udowodnił wszystkim, że i on się powinien liczyć. Klub z Anglii miał 58% posiadania piłki i oddali 15 uderzeń z czego 7 celnych. Napoli jednak próbowała szczęścia 18 razy, a tylko o 10 mniej było uderzeń celnych. Zieliński w tym meczu wszedł na naprawdę wysoki poziom gry piłkarskiej.

Wynik meczu: 4-1

5′ Zieliński (Napoli)

31′ Anguissa (Napoli)

44′ Simeone (Napoli)

47′ Zieliński (Napoli)

49′ Diaz (Liverpool)

Tottenham 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 – Olympique Marsylia 🇫🇷. Koguty to spotkanie wygrały można rzecz, że pewnie. Mieli oni 48% posiadania piłki. Na bramkę uderzali 18 razy z czego tylko dwa razy celnie, ale te dwa uderzenia znalazły drogę do bramki. Francuzi nie zagrali wcale lepiej, uderzali 9 razy na bramkę z czego tylko raz celnie. Obie drużyny nie popisały się skutecznością. Pod tym względem był to fatalny mecz. Francuzi grali od 47 minuty w 10 przez czerwoną kartkę dla Mbemby.

Wynik meczu: 2-0

76′ Richarlison (Tottenham)

81′ Richarlison (Tottenham)

To już wszystkie mecze pierwszej kolejki ligi Mistrzów. Wszystkie drużyny, które w niej grały pokazały umiejętności jednak tylko jeden mógł być zwycięzca.

Autor: Bartłomiej Kapcia