Eliminacje do Ligi Mistrzów dobiegły końca. Znamy już wszystkie drużyny, które zagrają w fazie grupowej. Zobaczmy jak ciekawe były mecze rewanżowe i jak dużo emocji wzbudziły.

Benfica 🇵🇹 – Dynamo Kijów 🇺🇦. Ukraińcy nie pokazali się w tym meczu dobrze. To był fatalny mecz Dynama. Przez 57% meczu to Portugalczycy mieli piłkę przy nodze. Zawodnicy z klubu ze stolicy Ukrainy nie prezentowali też wysokiej skuteczności przez cały mecz oddali tylko 3 strzały i żaden nie był celny. Benfica za to pokazała klasę oddali ponad 21 strzałów i aż 10 strzałów celnych. Wszystkie bramki dla klubu z Lizbony padły w pierwszej połowie. W dwumeczu wynik spotkania to 5-0 dla portugalskiej ekipy.

Wynik spotkania: 3-0

27′ Otamendi (Benfica)

40′ Rafa Silva (Benfica)

42′ Neres (Benfica)

Crvena Zvezda 🇷🇸 – Maccabi Haifa 🇮🇱. Serbowie po tym meczu mieli naprawdę smutny wieczór. Z teoretycznie słabiej notowanym rywalem przegrali dwumecz i nie awansowali do Ligi Mistrzów. Przez 55% meczu Izraelczycy mieli piłkę, a podczas tego czasu oddali 17 strzałów i 5 celnych. Crvena Zvezda oddała tyle samo celnych strzałów jednak wszystkich strzałów oddali tylko o 3 mniej niż Maccabi. Ekipa z Izraela wygrała w 90 minucie jednak bramkę zdobył zawodnik z Serbskiego Klubu. Dla klubu z Serbii na pewno dobrze się pokazał Pesic, który zdobył bramkę i zanotował asystę, następnie opuścił boisko,a jego zmiennik trafił do własnej bramki. W dwumeczu wynik tego spotkania to 4-5 dla Izraelczyków.

Wynik meczu: 2-2

27′ Pesic (Crvena)

43′ Ivanic (Crvena)

45+5′ Sundgren (Maccabi)

90′ Pavkov (Maccabi) [Samobój]

Viktoria Pilzno 🇨🇿 – Qarabag Agdam 🇦🇿. Ekipa z Azerbejdżanu nie pokazała się dobrze. Byli bardzo nieskuteczni w tym meczu, pomimo dużej przewagi nad gospodarzami to spotkanie przegrali i nie awansowali do grupy Ligi Mistrzów. Qarabag miał ponad 58% posiadania piłki i oddali ponad 13 strzałów na bramkę. Gospodarze strzelali na bramkę rywali tylko 5 razy z czego 3 strzały były celne. Drużyna z Azerbejdżanu tylko o 1 strzał mniej miała celnych jednak nie potrafili wygrać tego spotkania. Bramkę dającą awans dla Viktorii Pilzno zdobył były zawodnik Wisły Kraków czyli Jan Kliment. W dwumeczu wynik tego spotkania to 2-1.

Wynik meczu: 2-1

38′ Ozobic (Qarabag)

58′ Kopic (Viktoria)

73′ Kliment (Viktoria)

Dinamo Zagrzeb 🇭🇷 – Bodo/Glimt 🇳🇴. Chorwaci wygrali to spotkanie dopiero po dogrywce. Było to jedno z lepiej oglądających się spotkań. Norwegowie mieli 54% posiadania piłki i oddali 12 strzałów z czego tylko 2 celne. Chorwaci w strzałach mieli taki sam przypadek jak i Norwedzy. Oddali 16 strzałów i o 10 mniej celnych uderzeń. Wynik tego dwumeczu to 4-2 dla ekipy z Chorwacji .

Wynik meczu: 4-1

4′ Orsic (Dinamo)

35′ Petkovic (Dinamo)

70′ Gronbaek (Bodo)

117′ Drmic (Dinamo)

120′ Bockaj (Dinamo)

PSV 🇳🇱 – Rangers 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿. Jedno z najbardziej ciekawych spotkań. Tylko jedna ekipa mogła wyjść z tego starcia zwycięsko. I tą drużyną była ekipa Rangersów. Gospodarze prowadzili w tym spotkaniu we wszystkich statystykach. Mieli oni ponad 55% posiadania piłki i oddali 17 strzałów z czego 4 celne tylko. Ekipa z Glasgow oddała 13 uderzeń i 3 celne. Pomimo niewielkiej przewagi ekipy z Holandii to Szkoci wyszli z tego starcia zwycięsko. Bramkę zdobył zawodnik, który reprezentował barwy Lechii Gdańsk w sezonie 14/15. Wynik tego dwumeczu to 2-3 dla Szkotów.

Wynik meczu: 0-1

60′ Colak (Rangers)

Trabzonspor 🇹🇷 – FC Copenhagen 🇩🇰. Pomimo wielkiej przewagi ekipy z Turcji to jednak Duńczycy awansowali. W tym meczu nie padła ani jedna bramka. Turcy mieli ponad 62% posiadania piłki i oddali 18 strzałów z czego tylko 4 celne. Duńczycy oddali zaledwie 7 uderzeń, a tylko 2 były celne. Kamil Grabara nie grał w tym meczu z powodu kontuzji.

Wynik meczu: 0-0

Losowanie

Dzisiaj o 18 odbędzie się losowanie grup ligi Mistrzów. Znany jest już podział na koszyki. Liczymy na bardzo dobre mecze oraz na wiele emocji w tej edycji Champions League. A oto podział na koszyki.

1. koszyk: Real Madryt, Eintracht Frankfurt, Manchester City, AC Milan, Bayern Monachium, Paris Saint-Germain, FC Porto, Ajax Amsterdam

2. koszyk: Liverpool FC, Chelsea FC, FC Barcelona, Juventus FC, Atletico Madryt, Sevilla FC, RB Lipsk, Tottenham Hotspur.

3. koszyk: Borussia Dortmund, Red Bull Salzburg, Szachtar Donieck, Inter Mediolan, SSC Napoli, Benfica Lizbona, Sporting Lizbona, Bayer Leverkusen

4. koszyk: Olympique Marsylia, Club Brugge, Celtic FC, Viktoria Pilzno, Maccabi Hajfa, Glasgow Rangers, FC Kopenhaga, Dinamo Zagrzeb

Autor: Bartłomiej Kapcia