Bayern i Milan przechodzą dalej, PSG i Tottenham bez szans na prestiżowe trofeum Ligi Mistrzów. Znamy rozstrzygnięcia środowych meczów Ligi Mistrzów.

Bayern – PSG 2-0

Ten mecz od początku grzał kibiców, wszyscy czekali na ten mecz. Bayern podchodził do tego spotkania z jedno bramową przewagą, dzisiaj ją tylko powiększyli. Bohaterem spotkania mógł się okazać Matthijs De Ligt, który w końcówce pierwszej połowy wyręczył Yanna Sommera i wybił piłkę z linii bramkowej, to być kosztowny błąd, jako że gdyby w tym momencie wpadła bramka, to w dwumeczu byłyby remis. W 53. minucie listę strzelców otworzył Choupo-Moting, jednak gol został nieuznany ze względu na spalonego. Bayern nie potrzebował długo, żeby ponownie strzelić, mimo że ten gol tez był analizowany, to tym razem został uznany, strzelcem ponownie Choupo-Moting. W tym meczu bez wątpienia zawodził atak PSG i pomoc, a przede wszystkim Marco Verratti. PSG już straciło nadzieje, a w 89. minucie dobił ich Serge Gnabry po zabójczej kontrze. Bayern wygrywa w dwumeczu 3-0.

Tottenham – AC Milan 0-0

AC Milan melduje się w 1/4 Ligi Mistrzów, po zwycięstwie 1-0 w dwumeczu. Mimo że większość oczu były zwrócone na Monachium, to w Londynie też się rozgrywał mecz 1/8. Ten mecz nie powalił kibiców na kolana, był to mecz dla koneserów futbolu, wynik 0-0 co nie zmienia faktu, że obie drużyny nie bały się atakować. Na wysokości zadania stanął Mike Maignan. Niektórym kibicom w pamięci najbardziej zapadła czerwona kartka Christiana Romero po brzydkim wejściu w Theo Hernandeza.