Za nami 10. kolejka Fortuna 1. ligi, były ciekawe mecze w tym wielkie derby Rzeszowa.

Stal Rzeszów – Resovia Rzeszów 2-1

Rozstrzygnięcie w derbach Rzeszowa nastąpiło w 88. minucie. Bramkę na 2:1 dla Stali w meczu z Resovia zdobył Andreja Prokić. Strzelanie rozpoczęliśmy w 41. minucie, kiedy to Adler zdobył bramkę dla Stali. Jest to nowy zawodnik Stali, Szwajcar przeszedł do Stali ze Slovana Bratysława, była to jego premierowa bramka. Sytuacje dla Resovii utrudnił Radosław Adamski, który w doliczonym czasie pierwszej połowy został ukarany czerwoną kartką, za dwie żółte. Mimo czerwonej kartki to Resovia wyrównała w 56. minucie po bramce Radosława Kanacha. Stal była jednak lepsza i to oni zwyciężyli po golu Serba, z Polskim obywatelstwem Nikoli Prokica w 88. minucie. Było bardzo ciekawie.

Bruk-Bet Termalica – Lechia Gdańsk 0-0

To spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, zawiodło jednak większość kibiców. Mogliśmy się spodziewać kilku bramek, jednak nie zobaczyliśmy ani jednej i w sumie było tylko 5 celnych strzałów. W Termalice pauzowali Adam Radwański za 4 żółte kartki, jednak warto zaznaczyć powrót do kadry Wiktora Biedrzyckiego, który wraca po poważnej kontuzji twarzy.