Legia Warszawa ma w planach grę o mistrzostwo polski. Coraz częściej mówi się o tym, że kilku zawodników może odejść z warszawskiego klubu. Jeśli do tego dojdzie, trener Ricardo Sa Pinto na pewno będzie domagał się wzmocnień składu. Zagraniczne media informują o zainteresowaniu Legii takimi piłkarzami jak: Jean-Armel Kana-Biyik, Carlos Embalo i Yusuf Acer.

Najbardziej doświadczonym z tej trójki jest Kana Biyik. Informację o zakusach Legii podał portal TurkSports EN. Kameruńczyk jest 29-letnim środkowym obrońcą. W obecnym sezonie jest podstawowym zawodnikiem tureckiego Kayserisporu. We wcześniejszych latach rozegrał, aż 154 spotkania na boiskach Ligue 1. Jego kontrakt kończy się w czerwcu 2019 roku, więc już zimą mógłby on podpisać kontrakt z Legią. Zainteresowanie stoperem może oznaczać, że odejście Michała Pazdana jest coraz bardziej prawdopodobne.

Portal  tuttomercatoweb.com informuje natomiast o możliwym wypożyczeniu, przez Legię, 24-letniego piłkarza Palermo, Carlosa Embalo. Reprezentant Gwinei Bissau ma w tym sezonie spore problemy z regularną grą. Do tej pory tylko 6 razy pojawił się na boisku. W poprzednich sezonach grał jednak regularnie. Wydaje się, że ten transfer może dojść do skutku tylko w przypadku odejścia Dominika Nagy’ego.

Najbliżej warszawskiego klubu jest jednak Yusuf Acer. Według tureckich mediów, dyrektor sportowy Legii, Radosław Kucharski rozmawiał już z klubem i zawodnikiem. Kontrakt mierzącego zaledwie 167 centymetrów Turka wygasa już w czerwcu. Acer, mimo zaledwie 21 lat, rozegrał blisko 100 meczów w drugiej lidze tureckiej. Legia będzie musiała stoczyć o niego bój z innymi tureckimi klubami. Agent zawodnika informował jednak, że jego klient będzie chciał spróbować sił poza Turcją.

Legia Warszawa, w zbliżającym się oknie transferowym, prawdopodobnie będzie chciała zarobić duże pieniądze. Wygląda jednak na to, że będą chcieli “zjeść cukierka i mieć cukierka”. Włodarze “Wojskowych” powinni pamiętać, że transfery zagranicznych zawodników są obarczone wysokim ryzykiem. Może warto byłoby najpierw rozejrzeć się na własnym podwórku.

UDOSTĘPNIJ