Norwegia-Grecja

Reprezentacja Norwegii ma apetyt na więcej niż tylko zmagania grupowe. O pierwsze punkty skandynawscy zawodnicy w meczu przeciwko reprezentacji Grecji. Norwegowie w ostatnich trzech spotkaniach eliminacji  poradzili sobie nadspodziewanie dobrze bowiem zagagrnęli w marcowych zmaganiach komplet punktów pokonując kolejno Rumunie 4-0, Francje 1-2 a na zakończenie Irlandie Północną 2-5.Ich dzisiejsi rywale w ostatnich starciach eliminacji do tychże mistrzostw poradzili sobie nieco gorzej ponieważ w trzech ostatnich spotkaniach dopisali sobie siedem oczek po victoriach z Estonią (3-0) oraz Irlandią (1-0) oraz jednym remisie z kadrą Słowenii. Możemy się spodziewać wyrównanego starcia ponieważ we wcześniejszych eliminacjach obie ekipy przodowały w rankingach swoich grup.

Początek spotkania Norwegii z Grecją już o godzinie 18.

Islandia-Hiszpania

Drugim z dzisiejszych meczów a zarazem ostatnią potyczką w tym tygodniu podczas Euro U19 rozgrywanych na Malcie będzie spotkanie pomiędzy Islandią a Hiszpanią. W trzech marcowych meczach team z Islandii  zdobył prawie całą pulę punktów pokonując Anglików (0-1) oraz reprezentantów Węgier (0-2) do pełni szczęścia w istocie dziewięciu oczek po trzech bataliach zabrakło im tylko zwycięstwa nad Turcją z którą ostatecznie podzielili się punktami po remisie 2-2. Oponentem wcześniej wspomnianej kadry Islandii będzie team piastujący dziesiątą pozycję w rankingu FIFA a więc reprezentacja Hiszpanii. Podopieczni Jose Lany w trzech ostatnich meczach eliminacyjnych poradzili sobie nadzwyczaj dobrze gdyż punkty zgubili tylko w meczu przeciwko Danii kiedy to musieli zadowolić się bezbramkowym remisem jednak w pozostałych meczach odnotowali spore wygrane z Ukrainą i Luksemburgiem w obu tych przypadkach na tablicy wyników po końcowym gwizdku arbitra widniał wynik 4-0.

Emocje spowodowane starciem Islandia-Hiszpania rozpoczną się na MFA Centenary Stadium  już o godzinie 21;15 czasu polskiego.

Tymoteusz Mech

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.