Wczoraj, 23 listopada, światło dzienne ujrzał wywiad Jorge Valdano z Antoinem Griezmannem, który postanowił porozmawiać w mediach po bardzo długim czasie. Wyjaśnił wiele rzeczy, które postaraliśmy się zebrać w jednym miejscu. Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami Francuza.

Antoine Griezmann opowiedział:

– o tym, dlaczego nie udzielał wywiadów: „Nie udzielałem się przez długi czas? Tak, myślę, że aż od czasu mojej prezentacji. To dlatego, że powiedziałem wtedy, że chcę pokazywać siebie na boisku, a nie poza nim. Myślę, że to czas, by sprostować i wyjaśnić kilka rzeczy.”

– o Leo Messim: „To prawda, że wszystko, co zostało powiedziane

[obraźliwego na temat relacji Messiego i Antoine’a, przyp. red.]

mogło spowodować pewne niezrozumienia w naszej relacji z Leo. Myślę jednak, że on wie, jak wielkim szacunkiem go darzę. Uważam go za przykład i myślę, że o tym wie.”

– o swoich włosach: „Moje włosy pozostaną długie, nawet jeśli będą mnie pytać o ich ścięcie. Moje dzieci i żona chcą, by takie zostały.”

– o Davidzie Beckhamie: „Beckham jest moim idolem na i poza boiskiem. Jest wzorem do naśladowania, co powiedzieli mi moi koledzy, którzy grali z nim w Paryżu.”

– o pochodzeniu: „Urodziłem się w Macon. Mój tata to Francuz, a mama pochodzi z Portugalii. Mo dziadek grał w Portugalii, mój ojciec tak samo, ale nie mogliśmy z tego żyć. Tata trenował mnie do 13. roku życia.”

– o odrzuceniu we Francji: „Próbowałem swoich sił w dziesięciu klubach z pierwszej ligi francuskiej. Nigdy mnie jednak nie zakontraktowały albo przez mój wzrost, albo przez poziom, ale prawdą jest, że nie dostałem prawdziwej szansy we Francji. Bardzo ciężki był dzień, kiedy zrezygnowała ze mnie drużyna Metz. Powiedzieli mi, że to zrobią, a wyszło inaczej. Przez to wiele płakałem.”

– o tym, jak trafił do Hiszpanii: „Skaut Realu Sociedad zobaczył mnie na jakimś turnieju. Obserwował mnie, a potem zostawił kartkę z numerem telefonu moim rodzicom. Prosił o zadzwonienie.”

– o przebijaniu się w młodym wieku: „Było mi ciężko znaleźć miejsce w zespole [w Sociedad, przyp. red.], ale wywalczyłem je pracą. Nie wyróżniałem się zbytnio. Nie robiłem dziesięciu tysięcy dryblingów, robiłem po prostu to, czego chciał trener.”

– o języku: „Nie znałem hiszpańskiego, mój kolega z drużyny musiał mi tłumaczyć wszystko, co mówił trener. Gdy byłem młody, wszystko było skomplikowane.”

– o początkach w Atletico: „Początki w Atletico kosztowały mnie bardzo wiele. Przyszedłem do klubu, który dopiero co wygrał LaLiga i nie dostałem miejsca w składzie od razu. Musiałem na nie zapracować. Tak naprawdę, aż do grudnia ciężko mi było grać. W Atleitco sesje treningowe były jak normalne mecze. Każdy dawał z siebie wszystko.”

– o trenerach: „Nauczyłem się szanować trenerów. Cokolwiek mówią, mają rację, mimo że czasem się z nimi nie zgadzam. Również dzisiaj tak myślę. To zawsze najlepsze wyjście. Jeśli szkoleniowiec myśli, że coś jest lepsze dla zespołu, w inny sposób niż ja to widzę, ja go posłucham i to zrobię.”

– o Mundialu 2018: „Mieliśmy świetne Mistrzostwa Świata ze świetną drużyną. Miałem zaufanie do każdego z tych zawodników, byliśmy zespołem, który razem atakował i razem bronił.”

– o sytuacji z taktyką na MŚ: „Deschamps zwołał nas na przygotowanie przed meczem z Argentyną. Zaproponowałem formację 4-4-2 z Kante broniącym Messiego, ale powiedzieli mi „Myślisz, że to jest Atletico”, ale koniec końców mnie posłuchali.”

– o Kylianie Mbappe: „Mbappe ma wszystko, by stać się numerem jeden. Będzie znakomity, jeśli jego potencjał zostanie w pełni wykorzystany.”

– o filmie ze swoją decyzją z 2018 roku: „La Decision [film o decyzji o zostaniu w Atletico, kiedy pojawiały się plotki o transferze do Barcelony w lato 2018 roku, przyp. red.]? Moi rodzice byli o to wściekli. Nie chcieli, żebym robił takie coś. Chcieli mnie widzieć już w Barcelonie. (…) Zdecydowałem się wtedy zostać. Posłuchałem opinii każdego i podjąłem ciężki wybór. Za każdym razem, gdy ktoś coś mówił, miałem wątpliwości. (…) Tym dokumentem chcieliśmy pokazać, jak to jest wybierać potencjalnie nowy klub.”

– o relacji z Messim: „Rozmawiałem z Leo, kiedy dołączyłem do Barçy. Powiedział mi, że kiedy odrzuciłem ofertę, on poczuł się zraniony. Teraz jestem po jego stronie, a Leo powiedział, że zawsze będzie ze mną.”

– o krytyce: „Krytyka? Akceptuję ją, bo wiem, że nie widzimy teraz najlepszego Griezmanna.”

– o Setienie: „Moja relacja z Setienem była normalna. Kiedy zagrałem pięć minut z Atletico, chciał ze mną rozmawiać, ale przekazałem mu, że nie musiał. Zapytał mnie, do kiedy będę zły. Nadal jestem (śmiech).”

– o Valverde: „Valverde wyznaczał mi pozycję po lewej stronie, by grać kombinacyjnie z Albą. Przez cały czas widziałem jego pewność siebie.”

– o byłym agencie: „Z Erikiem Olhatsem [były agent, który wypowiadał się o relacji Francuza z Messim, przyp. red.] nie mam żadnej relacji.”

– o sytuacji z wujkiem: „Także z moim wujkiem [również wypowiadał się negatywnie o tym, co łączy Leo i Antoine’a, przyp. red.], który nie wie nic o futbolu. Przyszli dziennikarze, a on chciał tylko powiedzieć coś niemiłego i rozpętał burzę… Mówiłem Leo, że nie mam z nim nic wspólnego. Nie mam nawet jego numeru na WhatsAppie. (…) Nie mam żadnego problemu z nikim, zostawcie mnie.”

– o aktualnej sytuacji w futbolu: „Było wiele meczów pomiędzy reprezentacjami, a także klubami. To jedna z przyczyn wielu kontuzji. Zawodnik, który pauzuje dwa miesiące, może opuścić prawie trzydzieści spotkań. To niepojęte.”

„Mam nadzieję, że ten wywiad pomoże to wszystko trochę uspokoić.”

Tłumaczenie: Dawid Lampa

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.